تاخیر ۱۱ ساعته پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد!

  • توسط
  • اسفند ۱۵, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تاخیر ۱۱ ساعته پرواز بوشهر- تهران و سپس حبس شدن سرنشینان هواپیما به محض نشست در باند فرودگاه مهرآباد، کلافگی و نارضایتی مسافران را در پی داشت.

به گزارش تیتر اول به نقل از خلیج فارس ؛ پرواز ۴۰۲۶ بوشهر- تهران مربوط به شرکت زاگرس که قرار بود ساعت ۱۷ روز جمعه انجام شود، در ساعت ۳:۳۰ دقیقه از باند فرودگاه بوشهر بلند شد تا تاخیری حدود یازده ساعته را رقم بزند.

یکی از مسافران این پرواز در تماس با «خلیج فارس» ضمن اعلام این مطلب ادامه داد: تاخیر و لغو پروازها خصوصا مربوط به بوشهر مدتهاست به موضوعی عادی مبدل شده، اما یازده ساعت انتظار در فرودگاه، رویداد کم سابقه ای است که مسافران این پرواز را مستاصل و کلافه کرد.

وی ادامه داد: اتفاق عجیب تر زمانی رخ داد که در ساعت ۴:۴۰ دقیقه هواپیما روی باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، ولی به دلیل عدم پیش بینی محل پارکینگ، قریب ۴۰ دقیقه مسافران در هواپیما محبوس ماندند.

به گفته وی، در این پرواز چند میهمان خارجی و سرمایه گذار اقتصادی نیز حضور داشتند که از تاخیر خارج از عرف یازده ساعته و همچنین نبود محل پارک هواپیما در مهرآباد متعجب شده بودند.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: پرواز امروز (شنبه) تهران- بوشهر و بالعکس نیز با تاخیر دو ساعته انجام شد که برخی مسئولان از جمله استاندار مسافر آن بودند.

روی هواپیماهای با عمر بالا، حساسیت بیشتر است

مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر تاخیر یازده ساعته پرواز دیروز بوشهر- تهران را تایید کرد و آن را ناشی از نقص فنی هواپیما دانست.

عباس محمدی در گفتگو با «خلیج فارس» ادامه داد: تاخیر اتفاق ناخوشایندی است، ولی از این بابت خوشحالم که با پیگیری های صورت گرفته، هواپیما از خط دیگر جایگزین شد تا پرواز انجام بگیرد، در حالی که ایستگاه تهران آن را لغو شده می دانست.

وی با بیان اینکه تاخیر طولانی پیش آمده در پرواز بوشهر ناشی از مشکل فنی هواپیما بود، ادامه داد: عمر ناوگان هوایی ما بالاست و در صورت مشاهده نقص، تکنسین های تعمیرات نیز بر روی هواپیماهای فرسوده با حساسیت بالاتر و بیشتری اقدامات خود را انجام می دهند که روند کار را زمانبر می کند، چرا که وقتی هواپیما وارد آسمان شد، یک بی توجهی کوچک در حین تعمیرات و چک نهایی، می تواند مخاطرات بزرگی را به وجود آورد.

به گفته وی، براساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری، «ماهان» بهترین ایرلاین از نظر تاخیر است، در حالی که میانگین تاخیر در پروازهای همین شرکت ۵۵ دقیقه می باشد، ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که به دلیل مشکلات خاص ناوگان پروازی کشور، تاخیرها جزیی از آن شده که امیدواریم با توجه به توافقاتی که وزارت راه با شرکت های سازنده هواپیما در پساتحریم داشته، شاهد بهبود شرایط باشیم.

قبلی «
بعدی »