برانکو: انتظار یک بازی سخت مقابل سایپا داریم/ پیروزی اضطراب را کم‌ می‌کند

  • توسط
  • شهریور ۲۴, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

برانکو ایوانکوویچ در نشست مطبوعاتی پیش از دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا اظهار داشت: بعد از توقف که در بازی‌ها به خاطر تیم ملی بود بازی‌ها مجددا آغاز شد. قبل از آن بازی با پیکان داشتیم که بازی خوبی بود. آن چیزی که مهم‌تر از همه بود در آن بازی به دنبال برد بودیم.

وی ادامه داد: انتظار یک بازی خیلی سخت را مقابل سایپا داریم. این تیم به طور مستمر بازیکنانش چندین سال با هم بازی کرده‌اند. نکونام که یکی از بهترین های ایران است را در خدمت دارند و علاوه بر این بازیکنان و کادرفنی این تیم هم مدت زیادی تغییری نداشته است. نسبت به سال گذشته بازی‌شان تغییر کرده است و اصلاحاتی داده‌اند، اما با وجود این شرایط همه هدف ما پیروزی مقابل سایپا است.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: قبل از بازی با پیکان ملی‌پوشان به ما ملحق شدند که این یک مسئله است. با اینکه ۲ تمرین قبل از بازی با سایپا داشتیم به جز حیدریه همه آماده هستند و در کورس رقابت برای حضور در ترکیب هستند. امروز بعد از تمرین ترکیب تیم مشخص خواهد شد. در تلاش هستیم که بازی ها را با پیروزی ادامه دهیم.

برانکو در مورد اینکه میانگین سنی سایپا نسبت به سال گذشته بیشتر شده است و آیا این موضوع می‌تواند عامل موفقیت پرسپولیس شود گفت: خیلی واضح است که تیم با تجربه امتیازات خاص خود را دارد و تیم جوان هم امتیازات خاص خودش، به همین دلیل معتقدم که ترکیب جوان و باتجربه می‌تواند بهترین ترکیب باشد. تجربه‌ای که تاثیر در بازی و نتیجه گیزی داشته باشد آن چیزی است که سایپا دارد. همه آن‌چیزی که ما داریم این است که فرصت‌های گل را از دست می‌دهیم و بازیکنان ما اشتباه می‌کنند. بازیکنان ما به خاطر جوانی تحت فشار و استرس هستند. این مسائل در نتیجه گیری تاثیر دارد وقتی ببریم استرس کم می‌شود و تاثیر دارد.

وی در مورد اینکه نظرش در خصوص محسن مسلمان چیست گفت: قبل از هر چیز باید بگویم که مسلمان در این مدت خیلی خوب کار کرده است. در تمام تمرینات با تمرکز و حضور مثبت حاضر شده است. باید صبور باشد، مشکلات در فوتبال به طور قطعی حل نمی‌شود. بازیکنان باید مدام توانایی های خود را نشان بدهد. همان طور که قبلا هم گفتم که امید عالیشاه فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی نسبت به او در اولویت هستند و باید دید وضعیت او چگونه است. علیپور و کمندانی هم خوب کار می کنند، خیلی ساده نیست که بازیکن در ترکیب قرار بگیرد. بازیکن باید حداکثر توان خود را در تمرینات بگذارد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه خط دفاعی این تیم تغیبرات زیادی داشته و آیا به ترکیب اصلی خود در این پست رسیده یا خیر تصریح کرد: قبلا هم گفتم که در خط دفاعی چه مشکلاتی داشتیم، قبل از هر چیز ورود بازیکنان جوان و بعد دیر ملحق شدن به تمرینات و آماده شدن بازیکنان مشکلات ما بود. در کنار آن محروم شدن بازیکنان هم وجود داشت. طبیعی است که تیم در این شرایط نمی توانست به ثبات برسد. دروازه‌بان هم نداشتیم، اومانیا یک روز قبل از شروع فصل رسید. ماریچ هم دیر اضافه شد نورمحمدی هم محروم بود؛ اینها همه مشکلاتی بودند که داشتیم و انتظار می رفت که در شروع فصل به مشکل بخوریم.

برانکو تاکید کرد: طبیعی است که کم کم به شرایط استاندارد می رسیم و به ثبات می‌رسیم. من گفتم که سایپا تیمی است که چند سال بازیکنان آن کنار هم قرار دارند و باشگاهی است که نظم دارد و طبیعی است که در چنین شرایطی می‌تواند خوب بازی کند.

وی در مورد همراهی حیدریه مصدوم با تیم ملی امید یادآور شد: ما هشدار دادیم که او مصدوم است و باید در ایران بماند و مراحل درمانی‌اش را تکمیل کند اما متاسفانه رفت و ۱۰ روز را از دست داد ما هم شرایط را ۱۰ روز را از دست دادیم و تیم ملی هم ۱۰ روز از دست داد زیرا او برای تیم ملی آماده نخواهد شد. هم اکنون این بازیکن با برنامه تمرینی خاصی کار می کند، آن چیزی که ترس دارم این است که تا آخر نیم فصل اول او را در اختیار نداشته باشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

قبلی «
بعدی »