بارسلونا ۳ _ یوونتوس ۱ / ۳ گانه آبی اناری ها با مهندس ژاوی

  • توسط
  • خرداد ۱۷, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

عصرایران – بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. تیم فوتبال بارسلونا موفق شد با نتیجه ۳-۱ یوونتوس را در فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد و ۳گانه خود در این فصل را تکمیل کند. بارسا پس از قهرمانی در لالیگا ، کوپا دلری موفق شد لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد.آن هم در روزی که ژاوی از بارسا خداحافظی کرد و سومین جامش را هم در همین فصل روی سر برد.

بارسلونا بازی را بسیار سریع به گل رساند. هنوز ۵ دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که راکیتیچ در اولین حمله بارسا گل اول بازی را هم به ثمر رساند.قانون عجیب و نانوشته فینال لیگ قهرمانان از همان گل اول شروع شد هر تیمی که گل می زد سوار بر بازی هم می شد. وقتی یووه عقب به صورت معمول دو اتفاق ممکن بود رخ بدهد. یکی اینکه یوونتوس فشار بیاورد و گل بزند و دوم اینکه در فشار تیم ایتالیایی بارسا به گل های بعدی برسد.اما نه اتفاق اول رخ داد و نه اتفاق دوم شاگردان الگری به بازی دفاعی خود ادامه دادند و بارسا مسلط بر بازی بود . از مدل بازی در نیمه اول حتی بعید به نظر می رسید که یووه خیالی برای گل زدن داشته باشد. بازی یک گل داشت و آن گل یوونتوس بود. عکس العمل استثنایی بوفون در نیمه های وقت اول یکی از مهمترین صحنه های بازی بود وقتی که دقیقه بیست نشده بود و آلوز می توانست بازی را به نفع بارسا ۲-۰ کند اما بوفون در حالی که تسلطی روی توپ نداشت آن را از داخل دروازه بیرون آورد.
نیمه دوم نیمه تیم آلگری بود. یوونتوس نیمه دوم را هجومی تر آغاز کرد و موفق شد ده دقیقه پس از شروع نیمه اول یعنی دقیقه ۵۵ موراتا گل اول یوونتوس و گل تساوی بازی را به ثمر رساند. این گل یوونتوس را احیا کرد. شاگردان الگری یکپارچه حمله شدند و بارسا را مجبور به دفاع کردند. اتفاقی که باز از اول بازی قابل پیش بینی نبود. یووه کنترل بازی را به دست آورده بود.با این همه در کمتر از ۱۵ دقیقه یعنی دقیقه ۶۸ دوباره مسی با اعجاز چندبازیکن را دریبل کرد و توپ را به سمت بوفون شوت زد ، دفع ناقض بوفوه توپ را پیش پای سوارز انداخت که او گل برتری را به ثمربرساند.
گل سوارز بارسا را سوار بر بازی کرد به صورتی که یک موقعیت مسلم به دست آوردند و البته یک گل مردود هم زدند. گلی که نیمار با ضربه سر به ثمررساند اما داور کنار خط زمین به خوبی برخورد توپ با دست او را دید و گل را مردود کرد. اتفاقی که یووه را در بازی نگه داشت و البته سبب شد که دردقایق پایانی توپ و میدان در اختیار یوونتوس باشد. بیانکونری در دقایق پایانی بازی که حدود۱۵ دقیقه هم می شد توپ را در اختیار داشت و اینقدر حمله کرد که در دقایق آخر بازی انریکه همه تعویض هایش را انجام داد که زمانی از وقت بازی تلف شود. با این همه ضربه آخر را در دقیقه ۹۷ نیمار زد. او توپ را از میان دوپای بوفون رد کرد و گل سوم و قهرمانی بارسلونا

قبلی «
بعدی »