ماجرای تشر سردار سلیمانی به افسران سوری

  • توسط
  • خرداد ۱۵, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

فارس نوشت: جانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين (ع) گفت: ژنرال سوري خطاب به سردار سليماني گفت که ” ژنرال ايراني!ارزش دکمه اورکت تو بيش از درجه‌هاي ماست”.

سردار ناصر شعباني عصر امروز در يادواره شهداي آزران اظهار کرد: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، الگو قرار دادن شهدا در زندگي، تکريم و پاسداشت شهيدان در جامعه، تقويت روحيه معنوي و زنده نگه داشتن ياد و نام شهيدان بايد از جمله اهداف برگزاري يادواره‌ها باشد.

وي خاطرنشان کرد: نبايد عکس شهيدان را به ديوار بزنيم و عکس آنها عمل کنيم و بايد بدانيم شهيدان در روز قيامت يا شافي و يا شاکي ما هستند.

جانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين(ع) با اشاره به فتنه سال ۸۸ بيان داشت: چرا امروز فردي که به صراحت اذعان مي‌کند که تقلبي در کار نبوده و آن حوادث را فقط رفتار افراطي رفقايشان مي‌خواند آن روز سکوت کرده بود و يا چرا يکي از سران فتنه اکنون مي‌گويد شرمنده مردم هستيم و از رهبري مي‌خواهيم که ما را درک کند.

شعباني در خصوص مسائل منطقه عنوان کرد: اکنون جريان فاسقي و گروه منحرفي مثل داعش در آن سوي مرزها به ۴۶ کيلومتري ما رسيده است.

وي سپس به ذکر خاطره‌اي از يکي از سفراي جمهوري اسلامي در سوريه مربوط به زماني که وضعيت سوريه بحراني شده بود پرداخت و گفت: روزي نامه‌اي به ما رسيد که در آن براي حضور در جلسه‌اي از ما دعوت شده بود و ما نيز طبق زمان مقرر در محل که تعدادي از افسران و نظاميان سوري و برخي ديگر از مسئولان و سفيران حاضر بودند حضور پيدا کرديم که ناگهان مجري جلسه از حضور سردار ايراني قاسم سليماني خبر داد.

اين استاد دانشگاه ادامه داد: سردار سليماني پس از آنکه وضعيت پريشان و روحيه پايين نطاميان سوري را ديد آنها را مورد عتاب قرار داد و گفت: چرا سرتان پايين است مردم سوريه سال‌ها ماليات را براي تأمين حقوق شما براي چنين روزي پرداخت کرده‌اند که شما از آنها دفاع کنيد چرا در مقابل تعدادي فاسد که با حمايت آمريکا و رژيم صهيونيستي برابر شما قرار گرفته‌اند روحيه خود را از دست داده‌ايد؟

شعباني افزود: در اين ميان ژنرال سوري از ميان جمعيت تقاضاي صحبت کرد ابتدا پنداشتيم مي‌خواهد به اين عتاب سردار واکنش نشان دهد اما ناگهان شنيديم که خطاب به سردار سليماني مي‌گويد:”ژنرال ايراني!ارزش دکمه اورکت تو بيش از درجه‌هاي ماست” و با عبارتي سردار ما را مورد تکريم قرار داد و از آنکه وي به آنها درس مقاومت و ايستادگي داد ابراز قدرداني کرد.

وي ادامه داد: پس از آن سردار سليماني با عباراتي اطمينان‌بخش از تجربه جمهوري اسلامي در قضيه کردستان در مقابل منافقان مي‌گويد و آنان را براي مقابله دلگرم مي‌سازد چنانکه پس از اين جلسه به نوعي روند جنگ سوريه تغيير مي‌کند.

جانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين(ع) با تأکيد بر اينکه ايران اسلامي در سوريه تنها کار مستشاري مي‌کند افزود: ما تنها تجربه خود از جنگ را در اختيار چنين کشورهايي قرار مي‌دهيم.

شعباني در خصوص مسئله هسته‌اي، خطاب به تيم مذاکره‌کننده گفت: از اخم قدرت‌ها نترسيد و به لبخند آنها خشنود نشويد.

وي همچنين اسلام وهابي، اخواني، آمريکايي و تکفيري را از جمله اسلام‌هاي موجود دانست و رفتار آنها را در قبال استکبار مورد نقد قرار داد.

قبلی «
بعدی »