روز خونین عراق با بیش از ۵۰ کشته

  • توسط
  • دی ۲۲, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتیر اول بنه گز به نقل از خبرگزاری ایرنا: حملات وانفجارهای تروریستی روزگذشته درمناطق مختلف عراق، دوشنبه ای خونین را برای این کشور رقم زد ودرپی آن ۵۱ نفرکشته وده ها نفر زخمی شدند. این بالاترین شمار قربانیان حملات روزانه درعراق طی سه ماه گذشته بوده است.

روزدوشنبه افراد مسلح با استفاده ازجلیقه های انفجاری درداخل یک مجتمع تجاری دربغداد وانفجار یک خودری بمب گذاری شده نزدیک این مجتمع، دست کم ۱۸ نفر را کشته و۴۰ نفز دیگر را زخمی کردند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

منابع امنیتی وپزشکی گفتند که درپی انفجار دو بمب درشهرک المقدادیه نیز، دست کم ۲۳ نفر کشته و۵۱ نفر زخمی شدند.

ازسوی دیگرانفجار بمب درحومه جنوب شرق بغداد نیز هفت کشته بر جای گذاشت.

انفجارهای تروریستی درحالی است که دولت عراق ماه گذشته اعلام کرد که به پیروزی هایی علیه گروه تروریستی داعش در شهر الرمادی دست یافته است.

ازسوی دیگر یک مقام امنیتی دراستان الانبار نیز روز دوشنبه گفت : نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا ۲۴ تروریست را به هلاکت رسانده وشماری ازآنها رااز مناطق نزدیک شهر حدیثه در شمال غراق عقب رانده است.

همچنین بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی رستورانی در شهر بعقوقه در ۶۵کیلومتری شمال شرق بغداد که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.

مسئولان امنیتی گفته اند درسراسر استان دیالی که شهرهای المقدادیه و بعقوبه درآن قرار دارد، مقررارت منع آمد و شد به اجرا گذاشته اند.

بغداد، ازسال ۲۰۰۵ میلادی، هنگامی که گروه تکفیری تروریستی القاعده وسپس داعش جنگی فرقه ای را به عراق تحمیل کردند، روزانه شاهد عملیات تروریستی، درگیری های مسلحانه وآدم ربایی ونیز قتل هایی است که اجساد آن درنقاط مختلف یافت شده وتحویل مراکز پزشکی قانونی می شود.

قبلی «
بعدی »