شکستن دست و پای شیخ نمر قبل از اعدام

  • توسط
  • دی ۱۶, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

واحد مرکزی خبر: حمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان قبل از اعدام آیت الله نمر ، دست و پای وی را شکست.

پایگاه اینترنتی پانورامای خاورمیانه اعلام کرد: محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سعودی قبل از اعدام آیت الله نمر باقر النمر روحانی مبارز عربستان سعودی او را شکنجه کرده و دست و پایش را شکسته است.

منابع سعودی نزدیک به خانواده آیت الله نمر باقر النمر روحانی مبارز عربستان سعودی فاش کردند محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، مستقیما بر عملیات اعدام وی اشراف داشت.

این منابع که به دلایل امنیتی خواستند نامشان فاش نشود تاکید کردند: اطلاعات اولیه ای که به دست خانواده آیت الله نمر باقر النمر رسیده است حاکیست محمد بن سلمان شخصا بر عملیات اعدام وی اشراف داشت و قبل از اعدام، وی را شکنجه کرد و هر دو دست و پایش را شکسته است.

محمد بن سلمان شخصا بر عملیات اعدام آیت الله نمر اشراف داشت و قبل از اعدام، وی را شکنجه کرد.

خانواده آیت الله نمر باقر النمر روحانی مبارز عربستان سعودی اعلام کردند: مقامات سعودی وی را در کنار قبرهای مجهول الهویه ای دفن کردند، برخی از این قبرها متعلق به تروریستهای القاعده است که در آنجا دفن شده بودند و مقامات سعودی به ما گفتند که حق تماس با رسانه ها و اعلام این خبر را ندارید.

این در حالی است که وزارتخانه های کشور و دادگستری سعودی روز شنبه اعلام کرده بودند اجرای حکم اعدام آیت الله نمر باقر النمر به اتهام تحریک مردم به شورش و تروریسم ، بوده است که این ادعاها با انتقادهای گسترده ای از سوی برخی کشورها و موسسات حقوقی جهانی مواجه شد.

از سوی دیگر در حالی خبرهای ضد و نقیض از دفن وی مطرح می شود که رژیم سعودی تاکنون جسد وی را به خانواده اش تحویل نداده است.

این در حالی است که محمد النمر ، برادر آیت الله نمر باقر النمر روحانی مبارز عربستان  سعودی گفت: تحویل ندادن پیکر وی به خانواده اش فاجعه ای دیگر است ، وی به برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز در زمینه محکومیت اعدام آیت الله نمر باقر النمر دعوت و تاکید کرد خشونت هیچگاه در چارچوب روش های آیت الله شهید قرار نمی گرفت.

رژیم سعودی تاکنون جسد وی را به خانواده اش تحویل نداده است.
محمد النمر در یک گفتگوی تلویزیونی روز یکشنبه گفت: خانواده آیت الله نمر باقر النمر تاکنون پیکر وی را تحویل نگرفته اند تا در آرامگاه ابدی اش دفن کنند و ما شگفت زده شدیم وقتی که شنیدیم جسد وی در یکی از مقبره های مسلمانان دفن شده است در حالی که نام این مقبره را نبردند و این فاجعه ای دیگر است.

قبلی «
بعدی »