خودروهایی با سواری لذت‌ بخش…

  • توسط
  • دی ۱۳, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است
وب سایت پدال – مهدی نیک سیرت: “وقتی قصد خریدن خودرویی را در ذهنتان مرور می‌کنید گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد اما لیست خودروهایی که قیمت معقول و سواری لذت‌بخشی دارند محدودتر هستند بنابراین اگر به دنبال خودرویی با سواری لذت‌بخش با قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار هستید با ما همراه باشید. چرا که نادیده گرفتن این لیست اشتباه بزرگی در مسیر خرید خودرو است.”

این عبارت خط اول مطلبی است که به فارسی برگردانده شده است، البته با یک حساب سرانگشتی و بدون احتساب عوارض گمرکی و مالیاتی در ایران، متوجه می‌شوید که این خودروها قیمتی زیر صد میلیون تومان خواهند داشت اما قیمتی که درنهایت با احتساب مخارج اضافه روی دستتان می‌ماند قیمتی چندان پایین نیست. درهرحال بررسی چنین خودروهای باکیفیتی خالی از لطف نیست.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

مزدا-۳ با قیمت ۱۸۵۴۵ دلار

مزدا-۳ که عنوان خودروی سال ۲۰۱۴ سایت اتوگاید را یدک می‌کشد ارزان‌ترین خودروی با سواری لذت‌بخش است که در لیست قرار گرفته است، خودرویی ۵ درب هاچ بک که قیمت آن از ۱۸۵۴۵ دلار آغاز می‌شود.

مدل سال ۲۰۱۶ مزدا-۳ زیر کاپوت موتوری چهار سیلندر و ۲٫۰ لیتری دارد که ۱۵۵ اسب بخار نیرو و ۲۰۳ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. مزدا این خودرو را با گیربکس شش سرعته دستی روانه بازار می‌کند. مصرف سوخت ۸٫۱۱ لیتری در شهر و ۵٫۸۸ لیتری در جاده‌ این خودرو را بیش‌ازپیش اقتصادی جلوه می‌دهد.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

فورد فیستا ST با قیمت ۲۰۹۷۰ دلار

بالاترین مدل فورد فیستا یعنی مدل ST مجهز به پیشرانه‌ای اسپرت است. موتور اکوبوست چهار سیلندر توربوشارژ ۱٫۶ لیتری این خودرو قادر است ۱۹۷ اسب بخار نیرو و ۲۷۴ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

این خودروی هاچ بک با سواری لذت‌بخش ویژگی‌های خاصی دارد. ویژگی‌هایی مثل گیربکس شش سرعته دستی، رینگ‌های ۱۷ اینچی، سیستم تعلیق اسپرت منحصربه‌فرد ST، پدال‌های آلومینیومی کابین، چرم ریکارو طرح مسابقه‌ای صندلی‌های جلو و طراحی خاص ST در قطعات کابین.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

فیات ۵۰۰ آبارث با قیمت ۲۲۴۹۵ دلار

فیات ۵۰۰ آبارث یک هاچ بک جذاب کامپکت با استایل و رنگ و لعاب ایتالیایی در این بازه‌ی قیمت است. قلب تپنده‌ی این خودرو موتوری چهار سیلندر، ۱٫۴ لیتری و توربوشارژ است که ۱۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

این موتور در حالت استاندارد با گیربکس پنج سرعته دستی جفت می‌شود. البته فیات گیربکس شش سرعته اتوماتیک را برای این خودرو به‌صورت آپشن در نظر گرفته است. مصرف سوخت فیات ۵۰۰ آبارث هم به نسبت مناسب است این خودرو ۸٫۴۰ لیتر بنزین در شهر و ۶٫۹۲ لیتر بنزین در جاده در صد کیلومتر می‌سوزاند.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

هیوندای ولستر توربو با قیمت ۲۲۶۰۰ دلار

هاچ بک کوچک هیوندای زیر کاپوت موتوری توروبوشارژ چهار سیلندر و ۱٫۶ لیتری دارد که ۲۰۱ اسب بخار نیرو و ۲۶۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور به‌صورت استاندارد با گیربکس شش سرعته دستی جفت می‌شود.

هیوندای همچنین گیربکس اکوشیفت دو کلاچه را به‌صورت آپشن برای این خودرو در نظر گرفته است. وزن محدود ولستر توربو با گیربکس دستی بین ۱۳۰۶ کیلوگرم تا ۱۳۳۱ کیلوگرم است. وزن این خودرو با گیربکس DCT به محدوده ۱۳۳۶ تا ۱۳۶۱ کیلوگرم می‌رسد.

طبق اعلام موسسه EPA، مصرف سوخت مدل گیربکس دستی این خودرو ۹٫۴ لیتر بنزین در شهر و ۷٫۱۳ لیتر بنزین در جاده در صد کیلومتر است. این اعداد در مدل DCT به ترتیب ۸٫۷۱ و ۷٫۱۳ لیتر بنزین در صد کیلومتر است.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

هوندا سیویک Si با قیمت ۲۲۸۹۰

کسانی که کاسه‌ی صبرشان لبریز شده و نمی‌توانند منتظر حضور نسل ۲۰۱۶ هوندا سیویک باشند می‌توانند مدل فعلی این خودرو را انتخاب کنند.

خودرویی که با موتور چهار سیلندر ۲٫۴ لیتری و تولید ۲۰۵ اسب بخار نیرو و ۲۳۶ نیوتن متر گشتاور عملکرد اسپرتی را به نمایش می‌گذارد. موتور هوندا سیویک Si با گیربکس نسبت نزدیک شش سرعته دستی جفت می‌شود.

این خودرو همچنین به‌صورت استاندارد از سیستم دیفرانسیل لغزش محدود حلزونی (HLSD) بهره می‌برد. هوندا سیویک Si نزدیک به ۱۳۶۳ کیلوگرم وزن دارد و ۱۰٫۶۱ لیتر بنزین در شهر و ۷٫۵۹ لیتر بنزین در جاده در صد کیلومتر می‌سوزاند

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

شورولت کامارو با قیمت ۲۳۷۰۵ دلار (مدل ۲۰۱۵ با قیمت ۲۵۷۰۰ دلار)

هرکسی موافق محبوبیت و جذابیت مدل ۲۰۱۶ کامارو است اما این خودرو قیمتش کمی بیش از ۲۵ هزار دلار است بنابراین مدل فعلی آن با قیمت ۲۳۷۰۵ دلار را در نظر می‌گیریم.

البته با توجه به این‌که تا چند ماه دیگر مدل جدید جای این مدل را می‌گیرد نمایندگی‌ها برای فروش این مدل تخفیف‌های بیشتری به مشتریان می‌دهند.

این مدل با موتوری ۳٫۶ لیتری شش سیلندر ۳۲۳ اسب بخار نیرو و ۳۷۷ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این اعداد و ارقام کامارو را به یکی از قوی‌ترین خودروهای زیر ۲۵ هزار دلار تبدیل می‌کند.

مصرف سوخت این خودرو هم با توجه به نوع تریم و گیربکس متغیر است، به‌صورت حدودی برای طی کردن صد کیلومتر در شهر باید ۱۲٫۳۷ لیتر تا ۱۳٫۸۴ لیتر بنزین را در نظر داشته باشید. مصرف جاده‌ای این خودرو هم بین ۷٫۸۴ تا ۸٫۷۱ لیتر بنزین در صد کیلومتر است.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

فورد ماستنگ با قیمت ۲۳۸۹۵ دلار

حضور شورولت کامارو در لیست تضمینی برای حضور ماستنگ در لیست است. رقابت بین این دو خودرو حدومرزی نمی‌شناسد و هرکجا که یکی بود دیگری هم پیدا می‌شود. ماستنگ با موتور ۳٫۷ لیتری شش سیلندر می‌تواند ۳۰۰ اسب بخار نیرو و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

مصرف سوخت مدل گیربکس دستی ماستنگ در شهر مثل کامارو ۱۳٫۸۴ لیتر در صد کیلومتر و در جاده ۸٫۴۰ لیتر در صد کیلومتر است. مصرف سوخت در مدل اتوماتیک این خودرو در شهر به ۱۳٫۸۴ می رسد و در جاده به ۷٫۸۴ لیتر بنزین در صد کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

مینی کوپر S با قیمت ۲۴۱۰۰ دلار

مینی کوپر S با موتور چهار سیلندر ۲٫۰ لیتری توربوی دوقلویش می‌تواند ۱۸۹ اسب بخار نیرو و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودروی کامپکت با چنین قدرتی در ۶٫۴ ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۳۵ کیلومتر بر ساعت را ثبت می‌کند.

اگر مایل باشید می‌توانید با خرج هزینه‌ای بیشتر مدل جان کوپر را خریداری کنید. این مدل با قیمت پایه ۳۰۶۰۰ دلار، ۲۲۸ اسب بخار نیرو و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور جذاب‌تر از مدل‌های دیگر به نظر می‌رسد.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

فورد فوکوس ST با قیمت ۲۴۴۲۵ دلار

در ابتدای لیست از فورد فیستا ST نام بردیم فورد در این بازه قیمت خودروی دیگری دارد که پاسخگوی نیازهای بیشتر مشتریان باشد.

فورد فوکوس RS قطعاً انتخاب سطح بالایی است البته برای این‌که قیمت زیر ۲۵ هزار دلار باقی بماند پیشنهاد ما فورد فوکوس ST است.

زیر کاپوت این خودرو موتور چهار سیلندر اکوبوست توربوشارژ قرار دارد، این موتور با ۲٫۰ لیتر حجم ۲۵۲ اسب بخار نیرو و ۳۶۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به ترتیب ۱۰٫۷ و ۷٫۳۵ لیتر بنزین در شهر و جاده در صد کیلومتر می‌سوزاند.

سیستم تعلیق اسپرت فورد فوکوس ST درست مثل فیستا، هندلینگ شگفت‌انگیزی را به وجود آورده است. ترمزهای سطح بالا و صندلی‌های ریکارو کابین ویژگی‌های شاخص این خودرو هستند.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

مزدا MX-5 میاتا با قیمت ۲۴۹۱۵ دلار

چندین دهه از تولید نسل اول MX-5 می‌گذرد تمام سری‌های این رودستر از جمله نسل آخر آن سواری لذت‌بخشی داشته‌اند شاید حالا بتوانیم عملاً سواری سرگرم‌کننده را با این خودرو معنی می‌کنیم.MX-5 میاتا که از موتوری چهار سیلندر و ۲٫۰ لیتری بهره می‌گیرد ۱۵۵ اسب بخار نیرو و ۲۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

این کانورتیبل اسپرت با گیربکس دستی ۱۰۵۸ کیلوگرم وزن و با گیربکس اتوماتیک ۱۰۸۱ کیلوگرم وزن دارد. توزیع وزن مناسب ۵۳ به ۴۷ جلو به عقب این خودرو هم بسیار نزدیک به توزیع وزن فوق‌العاده‌ی ۵۰/۵۰ است.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری

فولکس‌واگن گلف GTI با قیمت ۲۴۹۹۵ دلار

فولکس‌واگن گلف GTI با قیمت ۲۴۹۹۵ دلار (البته بدون هزینه جابه‌جایی) به‌سختی توانست در این لیست قرار بگیرد.

این خودروی هاچ بک با موتور چهار سیلندر ۲٫۰ لیتری TSI می‌تواند ۲۱۰ اسب بخار نیرو و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را به چرخ‌های جلو منتقل کند. گلف GTI با وزنی ۱۳۵۰ کیلوگرمی ۹٫۴ لیتر بنزین در شهر و ۶٫۹۲ لیتر بنزین در جاده در صد کیلومتر می‌سوزاند.

فولکس‌واگن گیربکس شش سرعته دستی و شش سرعته DGS اتوماتیک با حالت‌های تیپ ترونیک و اسپرت را برای این خودرو در نظر گرفته است. رینگ‌های ۱۸ اینچی استاندارد، دوربین دید عقب، صندلی‌های گرم شونده جلو و فرمان اسپرت نمونه‌های دیگری از امکانات این خودرو هستند.

خودروهای با سواری لذت‌بخش 25 هزار دلاری
قبلی «
بعدی »