پوست صورتتان را با این ماده پاک کنید

  • توسط
  • مهر ۱۰, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است
دکتر سید مسعود داوودی متخصص پوست مو و زیبایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص استفاده از شیرپاک‌کن بعنوان یک پاک‌کننده آرایشی و بهداشتی برای صورت گفت: افرادی که دارای پوست خشک هستند بهتر است برای پاک کردن صورت از شیر پاک کن استفاده کنند به جای صابون یا هر شوینده دیگر اما افرادی که دارای پوست چرب هستند می توانند هم از صابون و هم از شیر پاک‌کن استفاده کنند.
وی تاکید کرد: برای استفاده از شیرپاک‌کن منعی وجود ندارد چرا که در آنها مواد چربی کم و سبکی وجود دارد که برای پاک کردن روزانه پوست به کار می‌رود.
داوودی تصریح کرد: میزان اسیدیته بودن این فرآورده‌ها همخوانی زیادی با اسیدیته پوست داشته و محصولات خوبی از نظر آسیب نرساندن به پوست محسوب می‌شوند.لذا از این مواد می‌توان بعنوان پاک کننده‌های آرایشی و یا برطرف کننده آلاینده‌های صورت استفاده کرد.
این متخصص پوست بیان کرد: افراد باید توجه کنند که یک پاک‌کننده آرایشی خوب تهیه کنند.
وی پیرامون نحوه استفاده از شیرپاک‌کن خاطر نشان کرد: بهتر از تعدادی از پنبه به این ماده آغشته گردد و سپس به پوست به صورت با حرکات ملایم مالیده شود.همچنین باید در اطراف چشم استفاده نشود چرا که پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و ایجاد چروک در آن وجود دارد.
قبلی «
بعدی »