داعش شهر سرت لیبی را کاملا اشغال کرد

  • توسط
  • خرداد ۲۰, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خبرگزاری ایسنا: تروریست‌های داعش که پیشتر کنترل فرودگاه شهر سرت لیبی را در دست گرفته بودند با اشغال نیروگاه تولید برق در غرب این شهر، شهر نفت‌خیز سرت را به طور کامل اشغال کردند.

خبرگزاری «اعماق»، وابسته به داعش تصاویری از حضور تروریست‌های این گروه در پایگاه «البخاریه» و گذرگاه «الخمسین» که نخستین ایست بازرسی در غرب شهر سرت محسوب می‌شود منتشر کرد.

شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که داعش کنترل کامل شهر سرت و اطراف آن را از شرق و غرب در دست گرفته و حتی در حال پیشروی به سمت شهرک «بویرات لحسون» در ۹۰ کیلومتری غرب سرت و در نزدیکی شهر مصراته است.

با وجود نگرانی‌ها از پیشروی داعش در “مصراته” بسیج عمومی در این شهر اعلام شده و بسیاری از گردان‌های مسلح آماده رفتن به شهرک “بویرات لحسون” برای مقابله با داعش هستند.

به دنبال حمله ناگهانی داعش به پایگاه البخاریه چهار تن از نیروهای گردان ۱۶۲ کشته و بیش از هشت تن دیگر زخمی شدند.

شبه‌نظامیان فجر لیبی از پایگاه البخاریه در شهر سرت به عنوان مقر خود استفاده می‌کردند که با کنترل داعش بر این پایگاه شهر سرت به طور کامل به اشغال داعش درآمد.

تروریست‌های داعش از مدت‌ها پیش حملاتی را به لیبی آغاز کرده و با شبه‌نظامیان فجر لیبی درگیر بودند.

لیبی از یکسو صحنه درگیری‌ها میان داعش و شبه‌نظامیان و از سوی دیگر صحنه درگیری‌ها میان ارتش و شبه‌نظامیان است. از نظر سیاسی نیز دو دولت در این کشور فعالیت دارند. دولت لیبرال طبرق که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و یکی هم دولت طرابلس که از سوی شبه‌نظامیان فجر لیبی حمایت می‌شود.

قبلی «
بعدی »