در فراکسیون ولایی مطرح شد وعده نوبخت به مجلس برای ادامه پرداخت یارانه نقدی در سال ۹۸

  • توسط
  • دی ۴, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول :سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی به حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه اشاره و اظهار کرد: در این جلسه آقای نوبخت اعلام کرد که نفت، مالیات و اوراق سرمنبع اصلی درآمدهای دولت است. همچنین در بودجه سال آینده بیش از یک و نیم میلیون بشکه نفت صادراتی که هر بشکه ۵۴ دلار است، پیش بینی شده، در حوزه مالیات به عنوان منبع دوم درآمد دولت ۱۱ درصد رشد پیش بینی شده که نسبت به سال قبل کل رقم بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه طبق توضیحات نوبخت در لایحه بودجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه شده است، گفت: طبق این توضیحات بودجه آموزش و پرورش و آموزش عالی حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان است که در آن بودجه رتبه بندی معلمان هم دیده شده است.

نقوی حسینی افزود: آقای نوبخت مطرح کرد که در بودجه قانون اختصاص ۵ درصد اعتبارات به بخش دفاعی و نیروهای مسلح دیده شده. در حوزه بیمه سلامت هم حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است همچنین بودجه ریزی براساس عملکرد تنظیم شده و حدود ۹۷ درصد دستگاه ها به بودجه براساس عملکرد تن داده اند.

وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد ۳۴ درصد منابع صندوق در بودجه پیش بینی شده اما در صورت عدم تحقق برخی منابع و شرایط خاص از صندوق برداشت می شود؛ در شرایط تحریمی، وضعیت اقتصادی و پرداخت های دولت همچنان به طور عادی ادامه دارد لذا خود را برای تحریم ها و مقابله با آن ها آماده کردیم.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: یکی دیگر از توضیحات نوبخت ناظر به این موضوع است که در مدت اخیر تلاش شد بودجه جاری باز هم کمتر شود، بودجه امسال دو سقف دارد یک سقف ۴۰۷ هزار میلیارد و در یک سقف دیگر ۴۴۷ هزار میلیارد پیش بینی شده است.

نقوی حسینی اظهار کرد: آقای نوبخت مطرح کرد تخصیص بودجه سه ماه به سه ماه پس از گزارش عملکرد دستگاه ها پرداخت می شود، سه منبع هزینه ای دولت شامل هزینه های جاری، پروژه های عمرانی و پرداخت اوراق است همچنین اهداف بودجه عبارتند از کاهش فقر، ایجاد اشتغال و رونق و تولید که در هر مورد اعتبارات لازم پیش بینی شده است. رئیس سازمان برنامه و بوجه در حوزه یارانه ها نیز اعلام کرد که همچنان یارانه ها پرداخت خواهد شد اما جهت ساماندهی یارانه بگیران اختیار به استان ها داده شد. در حوزه اشتغال نیز برای سال ۹۸، یک میلیون و هفتاد و هفت هزار شغل پیش بینی شده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در پایان گفت: طبق توضیحات نوبخت ارز لازم برای تامین ۲۵ قلم کالای اساسی پیش بینی شده و مردم از نظر تهیه کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارند همچنین برای حمایت از رونق اقتصادی نیز پیش بینی های خوبی صورت گرفته و حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز برای حوزه فرهنگی اختصاص می یابد.

منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »