فواید معجون سیر و لیمو برای قلب + طرز تهیه آن

  • توسط
  • آذر ۱۷, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است
استفاده از معجون سیر و لیمو برای قلب می‌تواند موجب پیشگیری از سکته‌های قلبی شده و عروق کرونری قلب را باز کند. سایر خواص آن شامل کاهش فشار خون و کلسترول است.

لیمو و سیر هرکدام یک ماده پرخاصیت و مفید و موثر برای تامین سلامتی شما هستند اما شاید تا به حال نمی‌دانستید که این دو ماده طبیعی و مفید دارای خواص بسیار شگفت انگیزی برای حفظ و بهبود سلامت قلب نیز هستند.

در این متن ابتدا برای شما فواید معجون سیر و لیمو برای قلب و سپس آموزش تهیه معجونی معجزه آسا برای حفظ سلامت و بهبود کارکرد قلب را آموزش خواهیم داد.


معجون سیر و لیمو برای قلب

سیر و لیمو می‌توانند رسوبات تجمع یافته در عروق خونی را کاهش داده و از بین ببرند. این دو ماده قدرتمند کلسترول خون را نیز پایین آورده و خطر بروز بیماری‌‌های قلبی را کاهش می‌دهند. بنابراین معجون سیر و لیمو که کاملا گیاهی و سنتی است می‌تواند عروق قلب شما را باز  و از سکته‌های قلبی و مغزی جلوگیری کند. ضمن اینکه فشار خون، چربی و کلسترول خون شما را نیز کاهش خواهد داد.

فواید مصرف معجون سیر و لیموترش

قابلیت بازکردن عروق و رگ‌های قلب
پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی
کاهش فشار خون
کاهش کلسترول خون
رفع کمر درد
افزایش قدرت شنوایی

طرز تهیه معجون سیر و لیمو برای قلب
روش اول
برای تهیه این معجون یک لیوان آبلیمو، یک لیوان زنجبیل، یک لیوان آب سیر را با یک لیوان سرکه سیب مخلوط کنید. سپس این محلول را به مدت نیم ساعت روی شعله کم حرارت دهید تا یک چهارم آن تبخیر شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا خنک شود. پس از اینکه محلول شما خنک شد، سه لیوان عسل را با آن مخلوط کنید و در یک ظرف شیشه بریزید.

روش دوم
سی حبه سیر برداشته و خوب ریز کنید، سپس شش عدد لیمو را پوست و سپس خرد کنید. هر دوی سیر و لیموی خرد شده را در یک مخلوط کن بریزید و به آنها اندکی آب اضافه کنید و به کمک مخلوط کن کاملا میکس کنید.

این مخلوط را به همراه دو لیتر آب در یک قابلمه ریخته و به مدت پنج دقیقه روی حرارت بگذارید تا بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و صاف کنید و داخل یک بطری شیشه‌ای بریزید.

روش سوم
برای تهیه این معجون سی حبه سیر را به همراه نه عدد لیمو مخلوط کرده و با هفت لیوان آب داخل قابلمه ریخته و حرارت دهید، اما مراقب باشید که به جوش نیاید. پس از اندکی حرارت دیدن این مخلوط را برداشته و بدون عبور از صافی، به داخل بطری شیشه‌ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید. این معجون را تا چهل روز، روزی نصف استکان از این معجون را بعد از هر وعده غذایی بنوشید.

شیوه کلی مصرف معجون سیر و لیمو
در مرحله اول تا سه هفته هر روز یک فنجان از این معجون را بنوشید.
سپس در هفته چهارم مصرف آن را کاملا قطع کنید.
از هفته پنجم مجددا به مدت سه هفته روزی یک فنجان از این معجون را بنوشید.
استفاده از این معجون را می‌توانید هر شش ماه یکبار انجام دهید و بهتر است که بین هر دو دوره مصرف یک مدت فاصله بیندازید.
فواید مصرف سیر برای بدن

سیر به ماده‌ای با هفتاد و دو خاصیت مشهور و شناخته شده است. سیر دارای طبعی گرم و خشک بوده و معمولا اگر در چنین مناطقی هم کشت شود خواص بیشتری خواهد داشت.

سیر خون را رقیق می‌کند و ضد سرماخوردگی؛ ضد اسهال، ضد آسم، افزایش دهنده قوای جنسی و تنطیم کننده فشار خون و چربی خون است. سیر تاثیر بالایی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و می‌تواند به درمان بیماری‌های سرطانی هم کمک کند.
برخی از سیر و عسل معجونی تهیه کرده و به صورت ناشتا مصرف می‌کنند که تاثیر خوبی بر عفونت‌زدایی بدن و رفع سرماخوردگی و ترمیم زخم‌ها دارد و همچنین برای لاغر شدن و جلوگیری از ریزش مو هم مفید است.

قبلی «
بعدی »