فرماندار تنگستان خبر داد: تصویب شش میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل مدارس تنگستان

  • توسط
  • شهریور ۹, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول بنه  گز به نقل از تنگستان نما ، عادل دهدشتی رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تنگستان گفت: با توجه به سفر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان تنگستان چند پروژه عمرانی در روز پنج شنبه از مدرسه شهدای بانک مسکن در شهر اهرم با حضور ایشان افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: امسال در کمیته برنامه ریزی شهرستان  بالغ بر ۶ میلیارد تومان اعتبارات فصل آموزش و پرورش تنگستان جهت تعمیر٬ تجهیز ٬ نوسازی و بازسازی مدارس مصوب کرده ایم .

عادل دهدشتی تصریح کرد: بخش زیادی از از مدارس شهرستان تنگستان اول مهر به بهره برداری می رسد که بیشتر این مدارس خیرین مشارکت داشته اند و ما اعتبارات تکمیلی به این مدارس اختصاص داده ایم .

فرماندار تنگستان ضمن اینکه طرح تقویت بنیه علمی را در امر آموزش موثر  دانست گفت:با تلاش های استاندار و دهیاران استان در اجرای این طرح عظیم و ارزشمند  امیدواریم سالهای آینده شاهد نتایج خوبی باشیم که امسال در شهرستان تنگستان رشد ۷۴ صدم میانگین نمرات امتحانات نهایی پایه سوم داشته ایم.

فرماندار تنگستان اظهار داشت:باتوجه به اینکه نظام آموزش و پرورش به سمت و سوی مهارت آموزی می رود و ارتباط مستقیم با اشتغال جوانان دارد لازم است شرایط و بستر مناسب را در حوزه کاردانش و فنی و حرفه ای ایجاد کنیم .

وی ادامه داد:با توجه به اینکه مدرسه کاردانش باهنر جز مدارس تخریبی شهرستان محسوب می شود و یک روز ماندن دانش آموزان در آن مدرسه صحیح نیست امسال جابه جا می شود تا اعتبارات لازم جهت نوسازی این مدرسه اختصاص پیدا کند عملیات اجرایی آن شروع شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس به عنوان یک رخداد و یک جشن ملی قلمداد می شود چرا که ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر ایران زمین و حدود ۷ هزار دانش آموز در شهرستان تنگستان اول مهر با امید و آرزو راهی کلاسهای درس می شوند.

حسین پولادیان تصریح کرد: وظیفه آموزش و پرورش این است که همه مقدمات ٬ بسترها٬ تمهیدات و ظرفیت ها را آماده کند تا اول مهر این بازگشایی به نحو احسن و مطلوب صورت بگیرد و هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان اظهار داشت:زمینه سازی برای بازگشایی مطلوب مدارس مستلزم همکاری دیگر نهادها٬ سازمان ها و مشارکت  جمعی است که مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید دارند.

قبلی «
بعدی »