حشد شعبی: پاسخ کوبنده ای به متجاوزان آمریکایی می دهیم

  • توسط
  • مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
احمد المکصوصی معاون دبیر کل گردان سید الشهداء وابسته به نیروهای بسیج مردمی عراق در گفتگوی تلفنی با شبکه المیادین بر حق نیروهای بسیج مردمی در پاسخ کوبنده به حمله اخیر آمریکا به این نیروها تاکید کرد.
وی افزود: تمامی تشکل ها و نیروهای مقاومت عراقی با اتحاد و موضعی واحد در مقابل تجاوز آمریکا به نیروهای بسیج مردمی واکنش نشان خواهند داد.
فرمانده نیروهای سید شهدا عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرد پس از ممنوعیت نزدیک شدن نیروهای بسیج مردمی عراق و دیگر نیرو ها به نقطه مرزی عراق با سوریه از سوی ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا مواضع نیروهای این گردان در مرز عراق با سوریه صبح امروز هدف حمله توپخانه ای آمریکایی ها قرار گرفت.
ابو ولاء الولائی همچنین افزود این حمله با استفاده از اسلحه های هوشمند آمریکایی انجام شده وبر اثر آن تعداد زیادی از نیروهای وابسته به این گردان شهید و زخمی شدند.
ولائی افزود نیروهای امریکایی در بیانه ای اعلام کردند که ما در این حمله عناصر گروه تروریستی داعش را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادیم نه نیروهای مردمی عراق که در مرز عراق با سوریه مستقر هستند.
فرمانده گردان های سید شهدا آمریکا را مسول کامل این حمله دانست واز دولت عراق و دیگر طرف ها بین المللی خواست تحقیق وسیعی را در مورد این حمله انجام دهند.
فرمانده گردان های سید شهدا همچنین افزود این حمله نیروهای آمریکایی قطعا از سوی نیروهای مردمی بی پاسخ نخواهد ماند و ما در اسرع وقت جلسه ای مهمی برای برسی این حمله با فرماندهان نیروهای مردمی خواهیم داشت.
قبلی «
بعدی »