انفجار تروریستی در کلمبیا با ۳ کشته

  • توسط
  • خرداد ۲۸, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
در جریان انفجاری قوی که یک مرکز خرید در بوگوتا، پایتخت کلمبیا را لرزاند سه زن کشته شدند؛ شهردار این شهر نیز این انفجار را “تروریستی” خواند.
انفجار تروریستی در کلمبیا با 3 کشته
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این انفجار “تروریستی” باعث کشته شدن سه زن شد که یکی از آنها یک داوطلب فرانسوی بود. هم‌چنین چندین تن دیگر نیز به شدت زخمی شدند.
انریکه پنالوسا، شهردار بوگوتا در توئیتی نوشت که سه زن در انفجار بمبی در یک مرکز خرید در این شهر کشته شدند.
وی این انفجار را یک حمله تروریستی بزدلانه خواند.
این انفجار در مرکز خرید “آندینو” در نزدیکی زونا روسا رخ داد که یکی از مکان‌های گردشگری لوکس و کلاس بالا در کلمبیا محسوب می‌شود. این انفجار در سرویس بهداشتی واقع در طبقه دوم این مرکز خرید رخ داد.
یکی از قربانیان زنی فرانسوی ۲۳ ساله است که شش ماه بود به صورت داوطلبانه در کلمبیا بود. این زن که گفته می‌شود در یکی از مناطق فقیرنشین این کشور کار می‌کرد چند روز بعد قرار بود به کشورش بازگردد.
دو قربانی دیگر یکی ۳۱ ساله و دیگری ۲۷ ساله هستند و گمان می‌رود اهل کلمبیا باشند.
بخش اسپانیایی زبان راشاتودی اعلام کرد که تعداد زخمی‌ها ۱۱ تن است.
خوآن مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین نیز به شدت این حمله تروریستی را محکوم کرد و به پایتخت بازگشت تا کنترل اوضاع را به دست بگیرد.
سفیر فرانسه در کلمبیا نیز در توئیتی مرگ این زن فرانسوی را در این انفجار به شدت محکوم کرد و قول داد تا از خانواده قربانیان حمایت کند.
دولت مکزیک نیز مراتب تسلیت و همبستگی خود را با مردم و دولت کلمبیا ابراز داشت.
در همین حال، ارتش آزادی بخش ملی کلمبیا موسوم به “ELN” دست داشتن در این انفجار تروریستی را رد کرد و مذاکره کنندگان این گروه در توئیتی نوشتند: چریک های این گروه هیچ نقشی در حمله نداشتند. ما مراتب تسلیت و همدردی خود را با مردم و قربانیان ابراز می‌کنیم.
گروه فارک نیز هرگونه دست داشتن در انفجار اخیر را رد کرده است. رودریگو بوندونو اکوری، رهبر این گروه در توییتی نوشت: با قربانیان امروز بوگوتا ابراز همدردی می‌کنیم. این اقدام تنها توسط کسانی انجام شده که می‌خواهند در مسیر صلح سنگ اندازی کنند.
منبع: ایسنا
قبلی «
بعدی »