در پی ورشکستگی موسسه آرمان؛ دومین روز تجمعِ مردم مقابل استانداری بوشهر+عکس

  • توسط
  • خرداد ۱۲, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش سوک روز گذشته برای دومین روز پیاپی سرمایه گذاران موسسه آرمان با حضور مقابل ساختمان استانداری بوشهر، خواستار پیگیری مسئولین و پاسخ آنان برای روشن شدن سرمایه های خود شدند.

سرمایه گذاران بوشهری که از وضعیت موجود بسیار ناراحت و مضطرب بودند، با بیان این که چرا مسئولین مانع از فعالیت این موسسه نشدند، گفتند: به چه دلیل بانک مرکزی علی رغم این که موسسه آرمان دارای مجوزهای لازم نبود اما از فعالیت آن در سراسر کشور از جمله بوشهر جلوگیری نکرد.

یکی از سرمایه گذاران بوشهری با بیان این که این روزها برای راه اندازی هر گونه کسب و کاری در بازار سخت گیری های خاصی اعمال می شود، ابراز داشت: چگونه موسسه ای مالی با این گستردگی در سراسر کشور از جمله استان بوشهر راه اندازی و مشغول به کار می شود اما دارای مجوزهای لازم از بانک مرکزی نیست.

یکی دیگر از سرمایه گذاران با اشاره به نقش مهم دستگاه های نظارتی برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی گفت: وقتی مردم تابلوی این موسسه یا هر موسسه دیگری را بر سر درِ شعبات آن می بینند به آن ها اعتماد می کنند.

این سرمایه گذار با بیان این که در صورت وجود هرگونه شبهه ای دستگاه های نظارتی می بایست از فعالیت موسسه آرمان در سراسر کشور از جمله بوشهر جلوگیری می کردند، افزود: متاسفانه این موضوع برای اولین بار نیست که اتفاق افتاده و در این بین تنها مردم هستند که با اندوخته های اندک خود برای آینده ای بهتر، سرمایه هایشان را دو دستی تقدیم چنین موسساتی می کنند و مشاهده می شود برای دریافت آن ها دچار مشکلات فراوانی می شوند.

گزارش سوک حاکیست، تجمع مردم بوشهر روز دوشنبه، هشتم خردادماه ۹۶ مقابل استانداری بوشهر، برای دومین روز پیاپی بوده است زیرا سرمایه گذاران بوشهری روز یکشنبه با تجمع مقابل فرمانداری این شهر و قانع نشدن از سخنان معاون سیاسی این فرمانداری، مقابل استانداری رفته و دست به اعتراض زدند.

روز دوشنبه نیز مردم با حضور خود مقابل استانداری بوشهر از مسئولین خواستند به نابسامانی ها در این حوزه پایان داده و پاسخ قانع کننده ای به سرمایه گذاران موسسه آرمان داده شود.

گفتنی است موسسه آرمان اواخر سال گذشته با اطلاع‌رسانی گسترده اعلام کرده بود که پرونده این موسسه با موسسه توسعه برای ادغام به شورای پول و اعتبار رفته است، اگرچه این موضوع با عکس العمل بانک مرکزی مواجه شد و مسوولان بخش‌های نظارت بر موسسات و امور اداری اداره مجوزها بانک مرکزی آن را تکذیب کردند.

قبلی «
بعدی »