۶۸ میلیون دلار، هزینه استقبال از ترامپ در عربستان

  • توسط
  • اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

شبکه العالم: متن نامه محرمانه ملک سلمان به وزارت دارایی عربستان که به تازگی لو رفته است، مشخص می کند که ریاض مبلغ ۶۸ میلیون دلار برای استقبال از ترامپ هزینه خواهد کرد. این سند که بالای آن عبارت بسیار سری و فوری به چشم می خورد، در آستانه سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بر اساس این سند، هزینه استقبال از ترامپ در عربستان ۲۵۷ میلیون ریال سعودی معادل ۶۸ میلیون دلار برآورد شده است.

دفتر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در نامه‌ای به وزارت دارایی دستور داد تا شرایط برای استقبال از رئیس‌جمهوری آمریکا فراهم شود و این وزارتخانه با بودجه‌ پیشنهادی تشریفات پادشاهی به مبلغ ۱۱۲ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۶۳ ریال سعودی برای برگزاری نشست عربی- آمریکایی موافقت کند.

در ادامه این نامه همچنین خواسته شده فوراً با مبلغ ۲۰ میلیون ریال سعودی پیشنهادی از سوی کمیته تشریفات استانداری ریاض، ۹۹ میلیون، ۲۱۰ هزار ریال سعودی درخواستی از سوی هیئت رئیسه رفاهی ویژه این دیدار و ۲۵ میلیون ریال درخواستی از سوی دفتر مشارکت‌های راهبردی بین‌المللی موافقت و واریز شود.

رونوشت این نامه محرمانه و دستورات ملک سلمان به هیئت دولت، وزارت دفاع، وزارت امور شهری و روستایی، ریاست شورای اداره کل امور رفاهی و ریاست تشریفات پادشاهی ارسال شده است.

قبلی «
بعدی »