نهمین دوره روز و مسابقه بین الملی ریاضیات کانگورو در مدارس بنه گز برگزار شد

  • توسط
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

نهمین دوره روز و مسابقه بین الملی ریاضیات کانگورو با شرکت ۳۴۴ دانش آموز در سه حوزه از طرف خانه ریاضیات تنگستان برگزار شد. لازم به توضیح است که تعداد شرکت کنندگان در این مسابقه در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ نسبت به سال تحصیلی گذشته ۷۵/۱۰۹ درصد (به تعداد ۱۸۰ نفر) افزایش داشته است. مسابقه امسال در سه حوزه اهرم، بنه گز و آباد برگزار شد.


علی دلبوت مدیر خانه ریاضیات تنگستان بیان کردند که ریاضیات کانگورو یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های ترویج ریاضیات در دنیاست که با هدف ارتقای درک ریاضی دانش‌آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت‌های هوشمندانه ی ریاضی در بیش از ۶۵ کشور جهان برگزار می‌شود. روز ریاضیات کانگورو، در حقیقت روز جشن گرفتن برای ریاضیات است.
دانش آموزان در این روز بازی می‌کنند، سرگرم می‌شوند، مسئله حل می‌کنند و به ریاضیات علاقه‌مند می‌شوند. در حال حاضر، بیش از هفت میلیون دانش‌آموز در جهان به همراه معلمان و والدینشان این روز را جشن می‌گیرند و در این روز فعالیت‌های ریاضی متنوعی را برگزار می‌کنند. در روز ریاضیات کانگورو علاوه بر فعالیت‌های شادی‌آفرین و تفریحات ریاضی، یک مسابقه نیز برگزار می‌شود. مسئله‌های این مسابقه فقط برای سنجش آموخته‌های ریاضی دانش‌آموزان طراحی نشده‌اند، بلکه هدف اصلی آن‌ها بکارگیری توانمندی دانش‌آموزان در حل خلاقانه ی مسئله است. در حقیقت دانش‌آموزان در روز ریاضیات کانگورو مسئله‌هایی را حل می‌کنند که جایشان در کلاس‌های ریاضی مدرسه خالی است؛ مسئله‌هایی که دانش‌آموزان با حل آن‌ها به قدرت تفکر و خلاقیت خود پی می‌برند و از به‌کارگیری توانمندی‌های خود شادمان می‌شوند.
خانه ریاضیات تنگستان از مدیریت مدارس احمد عباسی و شهید یگانه و همچنین دهیار روستای بنه گز جهت همکاری در برگزاری این مسابقه در سطح روستا بنه گز تقدیر و تشکر به عمل می آورد.

قبلی «
بعدی »