چند راهکار ساده برای کاهش مصرف بسته های اینترنتی

  • توسط
  • فروردین ۲۴, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
در زمانی که درصد بالایی از کاربران موبایل های هوشمند برای بهره مندی کامل از امکانات تلفن همراه خود از بسته های اینترنتی استفاده می کنند، مدیریت مصرف داده ها برای افزایش میزان کارایی اینترنت موبایل بسیار اهمیت دارد، در این خبر راهکارهای ساده اما کاربردی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید علاوه بر استفاده از امکانات تلفن همراه خود بسته اینترنتی خریداری شده را نیز مدیریت کنید.

۱٫ ساده ترین کار در ابتدا خاموش کردن دیتا موبایل است زمانی که نیازی به استفاده از اینترنت ندارید، وارد تنظیمات شوید و دیتا را خاموش کنید و یا منوی کشویی تلفن همراه خود را باز کنید و علامت دو فلش رفت و برگشت را خاموش کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

۲٫ مصرف داده ها را محدود کنید، برای این کار در قسمت تنظیمات، دیتای موبایل را انتخاب کنید، گزینه محدود کردن داده را بزنید، در این مرحله می توانید زمان هشدار برای مصرف داده را مشخص کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

۳٫ اپلیکیشن های پر مصرف را با نمونه کم مصرف آن جایگزین کنید، Hermit Lite App این امکان را به شما می دهد که به دنبال آپ های کم مصرف باشید.

۴٫ در ادامه استفاده از نرم افزارهای کم مصرف به دنبال استفاده از مرورگرهای کم مصرف باشید، وب گردی با موبایل به شدت حجم اینترنت شما را کاهش می دهد به خصوص زمانی که از سایت هایی با تبلیغات فراوان بازدید می کنید، Opera Mini و UC Browser Mini دو نمونه خوب در این بخش هستند.

۵٫ نکنه مهم دیگر در کاهش میزان مصرف حجم اینترنت موبایلتان تنظیم آپدیت خودکار برنامه ها تنها با اتصال به اینترنت WIFI است، گوگل پلی را اجرا کنید، در قسمت تنظیمات، گزینه آپدیت خودکار برنامه ها را انتخاب کنید، سه گزینه نمایش داده می شود بهتر است یا گزینه “برنامه ها به روزرسانی خودکار نشود” و یا “با اتصال به وای فای به روزرسانی شوند” را انتخاب کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید  بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

۶٫ بسیار از اپلیکیشن ها در زمان اجرا حجم بسیاری از اینترنت مصرف می کنند، می توانید این میزان مصرف را محدود کنید، به تنظیمات، دیتا موبایل بروید یکی از برنامه ها را انتخاب کنید و سپس گزینه محدود شدن را انتخاب کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

۷٫ اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید برای صرفه جویی در مصرف دیتا قابلیت صرفه جویی را فعال کنید برای این کار به قسمت تنظیمات کروم رفته و دیتا سرور را انتخاب و آن را فعال کنید.

۸٫ اگر محتوای نرم افزارهای مورد استفاده را نیز در حافظه نهان ذخیره کنید می توانید به میزان مصرف داده ها کمک کنید. در زمان آنلاین شدن محتوای ضروری مورد نیاز را ذخیره کنید تا در زمانی آفلاین به راحتی از آن استفاده کنید، همانند ذخیره سازی نقشه در گوگل مپ.

۹٫ در تنظیمات داخلی اپلیکیشن های مختلف به خصوص برنامه های تعاملی مانند یوتیوب، اینستاگرام و … می توانید مصرف داده ها را محدود کنید.

در اینتساگرام تنظیمات- Cellular Data UseUse less data را انتخاب کنید.

 بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

در یوتیوب، تنظیمات- عمومی- محدود کردن دیتا موبایل را فعال کنید.

بسته های اینترنتی را با راهکارهای ساده مدیریت کنید

این چند راهکار ساده موجب می شود تا به درستی بتوانید بسته های اینترنتی خود را مدیریت کنید.

قبلی «
بعدی »