کلاهبرداری میلیاردی از متقاضیان مسکن در کرج

  • توسط
  • فروردین ۸, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

سردار بخشعلی کامرانی صالح افزود : در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب کرج مبنی بر فروش مال غیر به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پیگیری موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که وی به صورت قولنامه ای یک واحد آپارتمان مسکونی ۸۷ متری را به صورت پیش ساخته از فردی در باغستان کرج به مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال خریداری کرده اما پس از مدتی که برای سرکشی واحد خود مراجعه و متوجه می شود که چند نفر به صورت جداگانه برای بازدید ملک مراجعه و هر کدام مدعی اند که مالک واحد آپارتمان مذکور هستند .

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال اینکه واحدهای مجتمع آپارتمانی به تعداد زیادی از افراد با این شیوه به فروش رسیده باشد تحقیقات میدانی محسوس و نامحسوس در خصوص هویت مالک اصلی واحد های آپارتمانی آغاز شد .

کامرانی صالح افزود: در بررسی های تکمیلی ماموران مشخص شد که فروشنده واحدهای آپارتمانی در چند سال گذشته ساخت ۴ پروژه ساختمانی ۳۵، ۱۰، ۳۶ و ۲۰ واحدی را در باغستان کرج شروع و همزمان اقدام به پیش فروش واحدهای مورد نظر کرده است .

وی گفت: بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی مکان هایی که احتمال تردد و حضور مالک در آن جا می رفت تحت نظر قرار گرفت تا اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و مراقبت های شبانه روزی در نهایت متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .

وی اظهار کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی های ماموران به صراحت اعتراف کرد که در سال ۹۱ اقدام به ساخت چهار پروژه ساختمانی و پیش فروش واحد های آپارتمانی کرده است اما به دلیل اینکه در این مدت هزینه ساخت پروژه چندین برابر شده و وی قادر به تامین هزینه ها برای ساخت و پاسخگویی به تعهداتش نبود بنابراین تصمیم گرفته تا هر یک از واحد های پیش ساخته را به چند نفر بفروشد تا ضرر و زیان خود را جبران کند .

کامرانی صالح گفت: متهم با این شیوه تاکنون تعدادی از واحدهای آپارتمانی را به ۳۲ نفر با مبالغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال فروخته است و در مجموع ۴۶ میلیارد ریال از بابت فروش واحدهای آپارتمانی کلاهبرداری کرده است .

قبلی «
بعدی »