وزیر نفت سعودی: آمریکا و عربستان درباره مقابله با ایران اتفاق نظر دارند

  • توسط
  • اسفند ۲۷, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

وزیر نفت و مدیر عامل شرکت نفت آرماکو عربستان سعودی در اظهاراتی ضدایرانی در دیدار اخیرش با مقامات آمریکا در واشنگتن مدعی شد که دو کشور در مقابله با رفتارهای تهاجمی ایران کاملا با هم توافق‌نظر و مشارکت دارند.

به گزارش انتخاب، خالد الفالح  وزیر انرژی عربستان سعودی روز پنجشنبه در واشنگتن گفت: روابط بین آمریکا و عربستان هیچ وقت از این بهتر نبوده و دو کشور در مقابله با رفتارهای تهاجمی ایران کاملا با هم توافق نظر و مشارکت دارند.

وزیر انرژی سعودی در خلال سفرش به واشنگتن به همراه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان این اظهارات را مطرح کرده است.

اظهارات فالح نشان‌دهنده باز شدن صفحه‌ای جدید در روابط سعودی و آمریکا بعد از دوران اوباماست که در آن توافق تاریخی ایران با غرب صورت گرفت.

فالح گفته این دیدار اهمیت روابط بین دو کشور را نشان داده و به فهم بهتر بین دولت جدید و عربستان در مسائل گوناگون خواهد انجامید. فالح رییس شرکت نفت عربستان سعودی آرامکو نیز به شمار می‌رود.

دونالد ترامپ کمی بعد از روی کار آمدن، فشارهایش را بر ایران افزایش داده است. دولت او ایران را تحت‌نظر اعلام کرد و به بهانه آزمایشات موشکی، برخی افراد و شرکت‌های ایرانی را تحت تحریم قرار داد.

فالح گفته که روابط دو کشور در چند سال پیش با چالش‌هایی روبه‌رو بوده است.

وزیر دفاع آمریکا و محمدبن سلمان نیز در دیدار مشترکشان درباره مبارزه با داعش و مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه گفت‌وگو کردند.

فالح بر علاقه عربستان بر سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های آمریکا تاکید کرد. رییس‌جمهور آمریکا از برنامه‌های سعودی برای سرمایه‌گذاری در آمریکا که می‌تواند به ۲۰۰ میلیارد دلار هم برسد استقبال کرده است.

قبلی «
بعدی »