آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها به تذکرات ما توجه نمی‌کنند

  • توسط
  • اسفند ۱, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر شنبه  در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی،اصناف و تعاون با اشاره به اهمیت و توجه اسلام به مسئله اقتصاد پویا در جامعه اظهار داشت: مسئله اقتصاد مثل سایر ابعاد در اسلام بسیار مهم است و همان‌طور که مقام معظم رهبری بیان کردند دوران جنگ نظامی به پایان رسیده و امروز جنگ اقتصادی بین کشورها حاکم است.

به گزارش تیتر اول به نقل از تسنیم، مرجع تقلید شیعیان جریان‌های انحرافی برای ناکارآمد نشان دادن حکومت اسلامی را یکی از مشکلات نظام دانست و افزود: امام صادق (ع) نیازهای مردم را به ۳ دسته تقسیم کرده‌اند که امنیت، عدالت و اقتصاد پویا و کارآمد سرفصل آن‌ها است و ما به‌عنوان کشوری اسلامی باید این ۳ اصل را در کشور به‌درستی پیاده کنیم.

وی با تأکید بر منویات رهبری برای سپردن کار به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: بها دادن به بخش خصوصی و واگذاری کارها به مردم برای توسعه کشور بسیار مهم بوده و دولت تنها باید نقش نظارتی را ایفا کرده و در مسائل اقتصادی ورود نکند و این نظارت در قیمت‌گذاری برای حفظ عدالت و کاهش فاصله طبقاتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

استاد برجسته حوزه با گلایه از یکپارچه نبودن سیستم قیمت‌گذاری در کشور عنوان کرد: کاری که شما به‌عنوان اعضای اتاق بازرگانی و بدنه اصلی بخش خصوصی می‌توانید برای مردم انجام بدهید این است که نرخ‌گذاری روی اجناس را به تولید کننده واگذار نکنید و با نظارت کامل بر بخش خصوصی قیمت‌ها را درکل کشور و در سال ثابت نگه‌دارید.

آیت‌الله نوری همدانی مسئله قاچاق را یکی از مشکلات اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: مغازه‌های سطح شهر از کالاهای قاچاق پرشده و این  در حالی است که معضل بیکاری همه شهر را درگیر کرده و این وظیفه شماست که به سمتی حرکت کنید تا هم نیازهای کشور در داخل برطرف شده و هم ‌با بالا رفتن تولید بتوانیم  معضل بیکاری جوانان را حل کنید.

وی از بی‌توجهی بانک‌ها به مسئله ربا گلایه کرد و گفت: روزی نیست که نامه‌ای از مردم درباره ربا و دیرکرد سود وام‌ها دریافت نکنیم و هر چه تذکر می‌دهیم ربا حرام است و با  تغییر نام‌ها  به مضاربه و دیرکرد نمی‌توان حرمت این عمل را از بین برد  باز بانک‌ها توجهی نمی‌کنند.

قبلی «
بعدی »