با اهدای اعضاء؛ نوجوان برازجانی ناجی ۳ بیمار شد

  • توسط
  • بهمن ۳, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خلیج فارس: مسئول واحد فراهم‌آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ‌اهداء اعضای نوجوان مرگ مغزی برازجانی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید.

به گزارش«خلیج فارس»؛ علیرضا باقری اظهار داشت: عباس غانمی ۱۳ ساله که  به سبب  تصادف دچار مرگ مغزی شده بود پس از تایید مرگ مغزی وی توسط کارشناسان خانواده‌اش با اهدای اعضای فرزندشان به دیگر بیماران موافقت کردند.

وی با بیان اینکه اهدا اعضای این بیمار مرگ مغزی به سه نفر زندگی دوباره بخشید، تصریح کرد: این نوجوان پس از تصادف و پس از تایید مرگ مغزی  توسط کارشناسان  با موافقت خانواده این نوجوان، گروه پیوند از شیراز به بوشهر اعزام شدند و دو کلیه و کبد وی برای پیوند اهدا شد.

وی افزود: این نهمین مورد اهدا عضو بیماران مرگ مغزی در استان بوشهر طی سالجاری بوده در حالی که سال قبل این اهدای اعضا ۳ بیمار بوده است.

باقری با بیان اینکه اعضای اهدایی هر کدام از این بیماران مرگ مغزی، جان سه تا چهار نفر را نجات داده، گفت: هر چند اگر امکانات فراهم بود و گروه پیوند اعضا در استان حضور داشتند، این امکان فراهم بود که هر بیمار مرگ مغزی حتی جان هشت نفر را نجات دهد.

وی با بیان این‌که اکنون ۲۵ هزار نفر در کشور منتظر دریافت عضو پیوندی هستند، خاطر نشان کرد: سال قبل دو هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار مورد مرگ مغزی در کشور ثبت شده، در حالی که فقط اعضای ۸۰۰ نفر از این تعداد اهدا شد.

قبلی «
بعدی »