رسانه سوئیسی بررسی کرد اولین رئیس جمهور سیاه چرده تاریخ آمریکا برای همرنگان خود چه کرد؟

  • توسط
  • دی ۲۷, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
اوباما

یک رسانه های سوئیسی در مطلبی به بررسی دستاوردهای ناچیز اولین رئیس جمهور سیاه چرده تاریخ آمریکا برای همرنگان خود در کشورش با وجود انتظارات بالایی که از وی می رفت پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “اس ار اف” سوئیس در مطلبی با عنوان «نتیجه هشت سال ریاست جمهوری اوباما؛ اوباما برای آفریقا- آمریکایی تبارهای کشورش چه ارمغانی به همراه آورد»، نوشت: اوباما اولین رئیس جمهور آفریقایی- آمریکایی تبار ایالات متحده بود و البته انتظارات از وی بسیار بالا بود.

با انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا بخش جدیدی در تاریخچه ایالات متحده آغاز شد. در آن زمان رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا تاکید کرد که دورانی شروع می شود که در آن دیگر رنگ پوست هیچ نقشی را ایفا نمی کند.

پروفسور “کالوین وارن” از اساتید دانشگاه جورج واشنگتن بر این عقیده است که انتخاب اوباما برای آفریقایی- آمریکایی تبارها در این کشور یک پیروزی مهم در مبارزه چندین ساله علیه نژاد پرستی و برابری حقوق محسوب می شد.

وی افزود: اوباما در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد سیستم حقوقی را به گونه‌ای تغییر می دهد که آمریکایی-آفریقایی تبارها بیش از دیگر گروه ها تحقیر نشوند. البته اوباما این کار را انجام نداد. وی اولویت های اشتباهی را مد نظر قرار داده و بیشتر انرژی خود را صرف طرح معروف اصلاح سیستم سلامت در این کشور کرد.

اوباما حتی پس از درگیری های مرگبار بین سیاه پوستان و پلیس تنها همگان را به صلح و آرامش دعوت می کرد و به ندرت درباره مسئله نژاد پرستی و تجربه های خود در این باره سخن به میان می آورد.

اوباما همواره تاکید می کرد که رئیس جمهور همه آمریکایی ها است.

به گفته “کالوین وارن” اوباما تلاش می کرد چیزی نگوید که جامعه را به جدایی بکشاند. شاید وی می ترسید که مخالفان سیاسی اش وی را به عنوان یک افراطی سیاه به نمایش بگذارند. این ترس وی را مردد می کرد که به مسائل آفریقایی- آمریکایی تبارهای کشورش بپردازد.

اوباما توسط آفریقایی آمریکایی تبارهای کشورش انتخاب شد و انتخاب مجدد خود برای دور دوم را هم مدیون رای ۹۰ درصدی این قشر است. البته وی به دختران و پسران سیاه پوست نشان داد که همچنین آن ها هم روزی می توانند به کاخ سفید قدم بگذارند.

قبلی «
بعدی »