آتش‌سوزی در فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی مهار شد+تصاویر

  • توسط
  • شهریور ۱۲, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول : آتش سوزی در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی که از حوضچه های مواد شیمیایی آغاز شد، پس از ۳ ساعت توسط آتش نشانان مهار شد.

به گزارش تیتر اول به نقل از «خلیج فارس»؛ طبق اعلام مرکز فرماندهی بحران منطقه ویژه پارس با خاتمه عملیات اطفا حریق، از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه خنک سازی تاسیسات آغاز شد.

براساس این گزارش، حادثه تلفاتی نداشته و میزان خسارت بعد از برآورد اعلام می گردد.

آتش‌سوزی از حدود ساعت ۱۶ در بخش زباله های هیدروکربنی شروع شده دود ناشی از آن هم به دلیل خاصیت همین مواد بود و خطرناک ارزیابی نشد.

در اواین دقایق حادثه، ایوب بنوی، سخنگوی کمیته بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: با حضور آتش نشانان آتش تحت کنترل و در حال خاموش شدن است، ضمن اینکه محل حادثه با پالایشگاه فاصله دارد و خطری تاسیسات را تهدید نمی کند.

پس از آن یکی از کارشناسان نیز به «خلیج فارس» گفت: واحد ۱۲۹ در پالایشگاه ششم واحد تصفیه پساب است و روغن را از آبهای دورریز پالایشگاه که به سمت دریا می رود، جدا می کند که این آتش سوزی در همان آب روغن ها صورت گرفته است.

همچنین در ساعت ۱۷ مدیر روابط عمومی نفت و گاز پارس هم با بیان اینکه آتش‌سوزی در قسمت بالایی پالایشگاه در حوضچه تصفیه پساب‌های صنعتی بوده، ادامه داد: یک‌بار این آتش خاموش شد و بار دیگر روشن شده و هم‌اکنون تلاش برای خاموش کردن آتش ادامه دارد.

به گفته وی، تاکنون فعالیتهای پالایشگاه فازهای ١٥ و ١٦ از مدار خارج نشده است، ضمن این که این حادثه آسیب جانی و صدماتی نداشته است.

۱۸:۱۰: آتش تحت کنترل است

یوسفی فرمانده مدیریت بحران منطقه ویژه پارس با بیان اینکه آتش‌سوزی در واحد پساب صنعتی فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی تحت کنترل آتش نشانان بوده و ماشینهای فوم پاش در حال اطفای حریق هستند گفت: دود به تاسیسات پالایشگاهی این فازها ارتباطی ندارد و ناشی از سوختن مواد روغنی داخل حوضچه پساب صنعتی این فازها است.

وی تصریح کرد: این حادثه آسیب جانی نداشته است.

قبلی «
بعدی »