با وجود برخی سنگ اندازی‌ها، خسته نمی‌شویم/ تغییر چشم‎انداز بوشهر طی ۵ سال

  • توسط
  • مرداد ۲۵, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول : شهردار بوشهر می گوید: با وجود برخی موانع که بر سر اجرای پروژه های شاخص پیش می آید و کار کردن در این شهر را دشوار می کند، ولی ما خسته نخواهیم شد.

به گزارش تیتر اول به نقل از «خلیج فارس»؛ غلامعلی میگلی نژاد در نشست خبری خود ادامه داد: هدف ما توسعه متوازان در شهر است و انتظار همراهی شهروندان مثل گذشته را داریم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود تغییرات در شهر و فعال شدن پروژه های عمرانی، ولی تحقق وعده تان در روز معارفه مبنی بر تغییرات گسترده در مبلمان شهری سرعت کندی دارد، گفت: به ثمر نشستن طرح های عمرانی شهرداری بوشهر در یک پروسه زمانی پنج ساله مدنظر است تا بوشهر را به شهری شاخص و توسعه یافته در کشور تبدیل کند.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد پروژه های سال جاری شهرداری به مناقصه رفته و امیدواریم تا پایان سال جاری همه آنها به بهره برداری برسد افزود: عملیات اجرایی بیشتر پروژه های شهرداری برای سال جاری آغاز شده که بهره برداری از آنها تغییر و تحول مناسبی در زمینه زیرساختی، مبلمان شهری و خدمات دهی به شهروندان ایجاد می کند.

شهردار بوشهر با بیان اینکه یکی از پروژه های شاخص شهرداری تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی می باشد، افزود: اگر در دستگاههای متولی موافقت می شد، تقاطع غیرهمسطح میدان شهید مطهری هم به موازات میدان آزادی دنبال می کردیم، ولی در خصوص همین پروژه فعلی هم برخی که تصمیم گیر هستند می گویند ضروری نیست، ولی کافیست یک ساعت خیابان اصلی برج بسته شده تا شاهد قفل شدن این محور باشیم، ضمن اینکه آزادسازی اراضی نیروی دریایی در آینده و توسعه شهرک های نیاش و مناطق جنوبی، ضرورت پیشگامی در اجرای این پروژه را ضروری می سازد، نه اینکه همیشه در تنگنا دنبال رفع مشکلات باشیم.

میگلی نژاد با بیان اینکه تلاش برای بستن کوچه های خاکی یکی دیگر از برنامه های ما بوده، گفت: وجود کوچه خاکی زیبنده بوشهر نیست که برای برون رفت از این وضعیت شهرداری کوچه های خاکی واقع در محلات جنوبی این شهر به متراژ ۳۶۷ هزار مترمربع را اجرایی کرده است که کمتر از ۵ درصد آن خودیاری بوده و مابقی از اعتبارات شهرداری اجرا گردید.

وی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت تقویت اتوبوسرانی بوشهر نیز گفت: در سال جاری ۱۰میلیارد تومانبدون محاسبه اعتبار سالانه اتوبوسرانی، به این بخش کمک شده که این میزان کمک بی سابقه بوده است. البته بخش دیگری از تعهدات در زمینه اتوبوسرانی برعهده دولت است که نه فقط در این دولت، در گذشته هم توجه کافی به آن نشده است.

وی درباره سوالی پیرامون کمک دولت به شهرداری بوشهر نیز خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان، امسال حدود ۲ میلیاردتومان برای شهرداری بوشهر پیش بینی شد که آن هم مربوط به مطالبات پیمانکاران قبلی می باشد و بودجه ای برای پروژه های جدید پیش بینی نشده است.

میگلی نژاد یادآور شد: دلیل اصلی این اتفاق شرایط بودجه ای دولت است که امیدواریم با بهبود آن شاهد بهتر شدن وضعیت بودجه ای باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که در روز معارفه شما وعده کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی دولت به شهرداری داده شد آیا این مبلغ پرداخت شده یا خیر؟ خاطرنشان کرد: همان‌طور که می‌دانیم دولت وضع اقتصادی مطلوبی ندارد، براساس بخشنامه‌ای که صورت گرفته، دولت باید در ارتباط با هزینه‌هایش در سال جاری محتاط باشد.

میگلی‌نژاد با اشاره به این‌که با چنین شرایطی خود باید تلاش کنیم تا درآمدمان را بالا ببریم و از عهده آنها بر بیاییم، خاطرنشان کرد: البته این بدان منظور نیست که دولت نمی‌خواهد کمک کند بلکه در توانش نیست.

این مسوول با تاکید بر این‌که لزوم توسعه شهری، تغییر نگاه و نگرش‌ها به استان است، تصریح کرد: من می‌گویم اگر به‌دنبال توسعه در بوشهر هستیم، باید تحول عظیمی در نگاه دولت به استان اتفاق بیفتد.

گفتنی است در پایان این نشست که با حضور رییس و برخی از اعضای شورای شهر همراه بود، از خبرنگاران تقدیر به عمل آمد.

قبلی «
بعدی »