حمایت از کارهای تحقیقی با موضوع فرهنگ رضوی

  • توسط
  • مرداد ۱۴, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از ستاد خبری شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت، حسین سروقامت با اعلام ویژه برنامه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ایام دهه کرامت، گفت: بخش دانشگاهیان چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به نهاد رهبری در دانشگاه ها سپرده شده است.

وی برگزاری برنامه هایی چون وبلاگ نویسی، تئاتر، خاطره نویسی، شعر رضوی، داستان کوتاه، بیان خاطرات، مشاهدات خادمین و نشر مناظرات علمی امام رضا (ع) را بخشی از جشنواره بین المللی امام رضا (ع) عنوان کرد که به همت بخش دانشگاهیان این جشنواره برگزار می شود.

مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به برگزاری دومین جشنواره «بانوی کرامت»، اظهار کرد: نخستین دوره این جشنواره در «دانشکده فنی شریعتی» برگزار شد و مقالات و آثار متعددی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

سرو قامت از  افتتاح کانون‌های «رضوی» و «فاطمی» در دانشگاه‌ها، همزمان با دهه کرامت خبر داد و گفت: بحث «عفاف و حجاب» در زمینه پرداختن به شخصیت حضرت معصومه (س) و برگزاری نمایشگاه‌های متعدد علمی و فرهنگی در ایام دهه کرامت مورد توجه قرار می گیرد.

وی آغاز نهضت «ترجمه رضوی» را یکی دیگر از برنامه های این ایام نام برد و افزود: کمیته علمی جشنواره احمد بن موسی (ع) به همت نهاد مقام معظم رهبری در آستان حضرت شاهچراغ (ع) ایجاد می شود و قرار است با همکاری وزات بهداشت، روایات طبی امام رضا (ع) نیز مورد بررسی قرار گیرند.

مدیر فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه بررسی کتبی که در رابطه با مناظرات امام رضا (ع) نوشته شده است با توجه به سطح معلومات دانشجویان در دانشگاه ها توزیع می‌شود، گفت: از پایان نامه ها و کار های تحقیقی که با موضوع فرهنگ رضوی باشد، حمایت می شود.

سرو قامت، برگزاری جشن ازدواج نمادین یک هزار زوج جوان در روز ششم ذی القعده در حرم حضرت شاهچراغ (ع)، برپایی مراسم پیاده روی دانشجویان در روز بزرگداشت وی از مزار «ام احمد» تا آستان آن حضرت را بخش دیگری از برنامه های نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همزمان با دهه کرامت عنوان کرد.

وی همچنین از برگزاری مراسم پیاده روی در روز اول ذی القعده (سالروز ولادت حضرت معصومه (س)) از مسجد امام حسن عسکری (ع) قم تا حرم حضرت معصومه (س) و نثار تاج گل و همچنین پیاده روی دانشجویان دختر در مشهد مقدس به سمت حرم امام رضا (ع) و نیز در مرز شلمچه که مبدا ورود امام رضا (ع) به ایران است تا خرمشهر را بخش دیگری از برنامه های ویژه دهه کرامت از سوی جامعه دانشگاهیان نام برد.

قبلی «
بعدی »