هوای بوشهر تب کرد، پاکبانان سر از بیمارستان درآوردند

  • توسط
  • مرداد ۷, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خلیج فارس: گرمای هوا این‌روزها در استان بوشهر شدت یافته است و این موضوع باعث شده تا تعدادی از پاکبانان بوشهر راهی بیمارستان شوند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پیام مساعدی کارشناس هواشناسی استان بوشهر در این خصوص به مهر گفته: در روزهای اخیر شاهد افزایش دما و رطوبت هوا در استان بوشهر هستیم و درمای هوا در برخی نقاط به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد رسیده است و رطوبت بالای ۹۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از ساعات و در برخی مناطق استان دمای هوا به نزدیک ۵۰ درجه سانتیگراد نیز رسیده است، افزود: این افزایش دما باعث گرمازدگی برخی از افراد که در فضای آزاد کار می‌کنند شده است.

مدیرعامل پسماند شهرداری بوشهر نیز گفت: هفت نفر از پاکبانان شهرداری بوشهر که زیر آفتاب مشغول به فعالیت بودند، دچار گرمازدگی شدند و برای انجام مراحل درمانی راهی بیمارستان شدند.

http://media.mehrnews.com/d/2016/07/27/3/2153522.jpg

مسعود غلام‌زاده اضافه کرد: گرمای هوا این روزها بسیار افزایش یافته است و کارکردن در فضای آزاد را برای افراد مختلف به‌ویژه کارگران سخت کرده است.

عبدالرحیم دادجو مدیر فوریت‌های پزشکی استان بوشهر نیز گفت: این روزها شاهد افزایش مراجعه به اورژانس به علت گرمازدگی هستیم و این افراد حدود ۱۵ درصد از مراجعین به اورژانس را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه افزایش دمای هوا و افزایش رطوبت باعث مشکلاتی برای مردم شده است، افزود: این وضعیت هوایی احتمال گرمازدگی را بیشتر می‌کند و کودکان و افراد مسن و بیماران حتی‌الامکان در ساعت‌های ظهر از خروج غیرضروری از منزل پرهیز کنند.

قبلی «
بعدی »