ترامپ: با روسیه متحد می شویم

  • توسط
  • مرداد ۵, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات برای نابودی داعش با رئیس جمهور روسیه متحد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اکسپرس، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در جریان کمپین تبلیغاتی‌اش در کارولینای شمالی در این باره گفت، برای نابودی و ریشه‌کن کردن گروه تروریستی داعش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه متحد می‌شود.

این میلیاردر نیویورکی ادامه داد: خوب فکر کنید آیا بهتر نیست با روسیه همکاری داشته باشیم؟ بهتر نخواهد بود اگر ما با روسیه متحد شویم و داعش را نابود کنیم؟

این نامزد ۷۰ ساله جمهوری خواه تاکنون هرگز با پوتین دیدار نکرده اما این رهبر روسی را بارها تحسین کرده است. مایکل فلین، یکی از مشاوران عالی سیاست خارجه ترامپ دسامبر سال گذشته دیداری با پوتین داشت.

این سخنان ترامپ در حالی مطرح شد که جان کری، وزیر خارجه آمریکا پس از طرح پیشنهاد همکاری نظامی نزدیک‌تر مسکو – واشنگتن علیه داعش در سوریه به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

این مجری سابق تلویزیونی در ادامه اظهاراتش به حملات همیشگی خود پرداخت و اول از همه تد کروز، رقیب حزبی‌اش را به دلیل  عدم حمایت از وی در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان هدف قرار داد.

پس از آن ترامپ با انتشار توئیتی به برنی سندرز، یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات اشاره کرد و نوشت: سندرز با حمایت از کلینتون در کنوانسیون دموکرات‌ها خودش را به این “کلاهبردار” فروخت. حیف آن همه انرژی، کار و پول که هیچ فایده‌ای برایشان نداشت، حیف زمان که حرام شد.

قبلی «
بعدی »