۴۰ درصد حرفه آموزان بوشهری جذب بازار می‎شوند/ آغاز آموزش جوانان برای نیروگاه اتمی و پارس جنوبی

  • توسط
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: به طور میانگین حدود  ۴۰ درصد کارآموزان مهارتی که تقاضا محور هستند، در استان بوشهر جذب بازار کار می شوند که تلاش داریم این موضوع را بهبود ببخشیم.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالرسول کازرونی به مناسبت هفته ملی مهارت در نشستی خبری افزود: راه اندازی سامانه رهگیری کارآموزان بوشهری به منظور اینکه فرآینده اشتغال آنها پس از آموزش چگونه است، به منظور اطلاع دقیق تر از بازارپسند بودن رشته های مراکز فنی و حرفه ای و نیز اصلاح مواد درسی و آموزشی است که امسال اجرایی می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از مصوبات سفر استانی دولت یازدهم در دی ماه ۹۳ تفاهم نامه آموزش نیروهای بومی برای اشتغال در طرح های توسعه نیروگاه اتمی و پارس جنوبی بود، گفت: مرحله نخست تفاهم نامه نیروگاه اتمی با این سازمان امسال اجرایی شده که هزار نفر در دو رشته صنعت عمران و تاسیسات برق در ۱۹ حرفه و ۹ شهرستان این استان درحال فراگیری آموزش های لازم هستند.

کازرونی با بیان اینکه علاقمندان برای کسب اطلاع می توانند به مراکز آموزش فنی و حرفه ای محل زندگی شان مراجعه کنند، افزود: براساس این تفاهم نامه نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان ناظر این آموزشها، تامین ابزارآلات و آزمون دوره را برعهده دارد.

کازرونی اظهارکرد: براساس تفاهم نامه مذکور، باید در سالهای ۹۶ و ۹۷ هر سال ۱۵۰۰ نفر، در سال ۹۸ نیز سه هزار نفر کارگر ماهر، نیمه ماهر، تکنسین و مهندس که نیاز به آموزش مهارتی دارند در ۶۵ حرفه نیازسنجی شده نیروگاه اتمی، آموزش ببینند.

وی درباره تفاهم نامه با منطقه ویژه پارس نیز گفت: براساس این تفاهم نامه ۴۵ حرفه تخصصی سخت افزاری نیازسنجی شده که امسال آموزش ۳۵۰۰ نفر در رشته های مربوط به صنایع نفت و گاز را فرامی گیرند.

کازرونی بیان کرد: با توجه به اینکه امکانات آموزش شبانه روزی در شهرهای کنگان، بوشهر، گناوه و دیلم وجود دارد انتظار داریم افراد برای فراگیری این مهارتها اقدام کنند.

وی یادآور شد: برهمین اساس برای سال ۹۶ آموزش ۳۵۰۰ نفر و در سال ۹۷ نیز آموزش سه هزار نفر برنامه ریزی شده است.

کازرونی یکی از روکیردهای جدید این سازمان را توسعه آموزشهای گردشگری دانست و گفت: براساس نیاز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این رشته ها راه اندازی می شوند.

وی یادآور شد: در شهرهای بوشهر و گناوه رشته های هتل داری، میزآرایی و روستا گردی (بوم گردی) ارائه شده که پیش بینی می شود ۱۰۰ نفر در این دوره ها شرکت کنند و با حضورشان در بازار مرتبط با این شغل، زمینه ماندگاری گردشگران فراهم شود.

قبلی «
بعدی »