آغاز ۵ پروژه شهری در بوشهر/ درخواست میگلی‌نژاد از استاندار+عکس

  • توسط
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خلیج فارس: عملیات اجرایی ۵ پروژه شهری جدید با اعتبار ۳٫۷ میلیارد تومانی با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و رسانه ها آغاز شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پروژه هایی که امروز توسط برخی اعضای شورا، پیشکسوتان هنر نظیر ایرج صغیری، پدر یک شهید و روزنامه نگاران کلنگ زنی شد، شامل بازگشایی یک گذر پس از چندین سال، روکش آسفالت ورودی شهر، پارک حاشیه ای در کمار شهرک نیایش، ساماندهی پارک پرندگان و شروع پیاده رو سازی جاده نیروگاه اتمی بود.

نخستین پروژه در پارک خلیج فارس با عنوان ایجاد دیوار فرفوژه فلزی بود که هدف آن ساماندهی باغ پرندگان است و قرار است ۹۰ روزه انجام شود. اعتبار آن نیز ۳۷۰ میلیون تومان است.

پروژه بعدی، آغاز روکش آسفالت میدان آزادی تا مطهری به طول ۳۲۰۰ متر و اعتبار ۷۶۰ میلیون تومان می باشد که پیش بینی یک ماهه برای آن شده است.

کلنگ زنی بعدی در خصوص احداث پارک حاشیه ای حدفاصل بیمارستان شهدای خلیج فارس تا ورودی نیایش (جاده بین بلوار فضای سبز و شهرک نیایش) بود که با اعتبار ۴۲۰ میلیون تومانی و طی ۳ ماه اجرا خواهد شد.

چهارمین پروژه، آغاز پیاده رو سازی از میدان آزادی تا تنگک یک با اعتبار ۴۱۰ میلیون تومان و به طول هزار متر بود که گامی برای ساماندهی جاده نیروگاه اتمی است.

دست آخر هم کلنگ زنی پروژه گذر ۲۰ متری شمال مسجد توحید بود که از میدان سینگر و سپس کوچه مدرسه شهید مدرس به خیابان عاشوری متصل می شود و می تواند به کاهش ترافیک خیابان امام خمینی (ره) منجر شود.

نصرالله اسدی رییس کمیسیون عمران شورای شهر با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال برای اجرای این پروژه پیگیر شده و نهایتا در دوره میگلی نژاد امکان مصالحه با مالکان فراهم گردید، اظهار داشت: انتظار داریم زمینه برای بازگشایی گذرهای مهم دیگر شهر هم با همین شیوه فراهم شود.

صدرالله حیدری معاون عمرانی شهردار هم با بیان اینکه ابلاغ طرح جامع در شرایطی که شهر ایجاد شده، یکی از مشکلات مدیریت شهری است، گفت: این آمار تکان دهنده ای است که هزینه بازگشایی معابر بعضا ۱۰ برابر هزینه خود پروژه می شود. طوری که در این گذر برای جلب رضایت مالکان قریب ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده ولی هزینه پروژه حدود ۵۰۰ میلیون تومان است.

میگلی نژاد: استاندار اعتبارات بیشتری برای پروژه های شهرداری تامین کند

شهردار بوشهر با اشاره به اینکه توسعه متوازن در دستور کار ماست، گفت: برای تحول در شهر که هدف گذاری سال ۹۵ شهرداری است، تلاش داریم به صورت هفتگی پروژه هایی را آغاز کنیم. در این راستا تا دو هفته آینده عملیات اجرایی ۱۰ پروژه عمرانی دیگر در بوشهر آغاز می شود.

میگلی نژاد ادامه داد: امید داریم امسال استاندار به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی استان و فرماندار به عنوان رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان از اعتبارات تملک دارایی، سهم مناسبی به شهرداری بوشهر تخصیص دهند.

وی با اشاره به کمبود اعتبار شهرداری بوشهر از محل تملک دارایی ها در سال گذشته افزود: امسال با توجه به اینکه فروش نفت افزایش پیدا کرده و سهم تملک دارایی کشور بهتر شده، امید به افزایش اعتبارات شهرداری از این محل داریم.

قبلی «
بعدی »