فرمانده انتظامی استان: دستگیری یکی از بزرگترین سارقان اینترنتی کشور در بوشهر

  • توسط
  • خرداد ۵, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
فرمانده انتظامی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران از شناسایی و دستگیری یکی از بزرگترین سارقین اینترنتی در استان خبر داد.

به گزارش تیتر اول ؛ سردار حیدر عباس‌زاده با بیان اینکه متهم تاکنون به حساب‌های بانکی ۳۹ نفر در کل کشور دستبرد زده، خاطرنشان کرد: تیم عملیاتی پلیس فتا پس از شناسایی محل دقیق سکونت این فرد در یکی از شهرهای استان بوشهر، با همکاری پلیس آگاهی وی را دستگیر و در بازرسی از منزلش تجهیزات الکترونیکی موجود توقیف و مورد بازبینی قرار گرفت.

وی با اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابی، بیان کرد: این متهم برای ارتکاب اعمال مجرمانه خود چند سایت فروشگاهی ایجاد و امکان دانلود رایگان نرم‌افزارهای اندرویدی کمیاب را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کرد.

عباس‌زاده یادآور شد: متهم ارائه رایگان نرم‌افزارها را برای بالابردن بازدید سایت خود انجام داده و سپس سایت دروازه‌های پرداخت و درگاه اینترنتی جعلی را از طریق اینستاگرام ایجاد و اقدام به تبلغ کالا کرده بود و خریداران هنگام خرید به صفحه جعلی هدایت می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه خریداران کالاها در هنگام خرید پس از ثبت اطلاعات حساب بانکی و رمز دوم خود با یک پیام خطا مواجه می‌شدند، اضافه کرد: اطلاعات حساب بانکی افراد در یک جدول در سایت جعلی ثبت و سپس متهم اقدام به سرقت از این حساب‌ها می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به ثبت اطلاعات حساب مربوط به ۳۹ نفر این سایت جعلی، ادامه داد: متهم از این طریق چند میلیارد ریال از حساب آنان سرقت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم قبل از خرید باید از رسمی بودن سایت‌های فروش اینترنتی مطمئن شوند، گفت: برای پیشگیری از سرقت های اینترنتی باید از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک که در سایت صنعت و معدن و تجارت ثبت شده‌اند خرید کنند و صفحات بانکی نیز باید دارای آدرس://http باشد.

قبلی «
بعدی »