رویترز: قیمت نفت به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید/ بشکه‌ای ۴۸ دلار

  • توسط
  • اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به نقل از رویترز، امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۳۱ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۴۷ دلار و ۹۱ سنت در لحظه انتشار خبر رسید اما لحظاتی پیش قیمت نفت از ۴۸ دلار نیز عبور کرد.

قیمت نفت آمریکا هم رشد ۴۳ سنتی را تجربه کرد و بشکه‌ای ۴۶ دلار و ۶۶ سنت معامله شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت بشکه‌ای ۴۸ دلار باعث شد قیمت نفت به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته برسد علت آن ناشی از آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی بود که افت ذخایر نفت آمریکا را تعجب برانگیز توصیف کرد.

آژانس انرژی بین‌المللی امروز اعلام کرد میزان تقاضای جهانی نفت ۱٫۲ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است در حالی که پیش‌بینی قبلی ۱٫۱۶ میلیون بشکه بود.

همچنین براساس اعلام این آژانس، تولید نفت نیجریه، لیبی و ونزوئلا هم کاهش ۴۵۰ هزار بشکه‌ای از سال گذشته را تجربه کرده است.

کاهش تولید نفت کشورها به دلیل ادامه‌دار بودن افت قیمت نفت است که سرمایه‌گذاری در این بخش را کمتر کرده و تولید را کاهش داده است.

تحلیلگران معتقدند آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی به افزایش قیمت کمک کرده است به طوریکه حتی با برگشت مجدد نفت کانادا به چرخه همچنان قیمت‌ها روند افزایشی پیدا کرده است.

طی چند روز گذشته آتش‌سوزی گسترده در کانادا باعث شده بود دامنه آتش به میادین نفتی هم کشیده شود و نفت شیل این کشور با افت ۱٫۵ میلیون بشکه در روز مواجه شود اما طی ۲ روز گذشته با فروکش آتش، تولید و عرضه ادامه یافته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا هم روز چهارشنبه اعلام کرد میزان ذخایر نفت آمریکا با افت ۳٫۴ میلیون بشکه‌ای به  ۵۴۰ میلیون بشکه  رسیده در حالیکه تحلیلگران انتظار افزایش ۷۱۴ هزار بشکه‌ای را داشتند.

 

قبلی «
بعدی »