فيلم مستند تاريخچه اموزش وپروررش دلوار بوشهر ساخته شد

كريم موسوي در گفت وگو با ايرنا با اشاره به توليد فيلم مستند تاريخچه آموزش وپرورش در منطقه دلوار افزود: اين مستند به سفارش اداره آموزش وپرورش اين منطقه و به تهيه كنندگي انجمن فيلم وعكس فرهنگسراي خورموج توليد شد.
كارگردان اين مستند افزود: نويسنده ومشاور كارگردان دراين مستند حميد زارعي، تصويربردار هوايي سيد اهورا موسوي، گوينده ابراهيم شاكري مطلق ، هماهنگي توليد سميه شيركاني، حمل ونقل عبدالحسن شاكر و علي شادمهر به عنوان دستيار در اين فيلم مرا ياري كردند.
وي ادامه داد: فيلم تركيبي از نريشن و گفت وگوست تا براي مخاطب جذاب تر باشد و در تصاوير هوايي از هلي شات استفاده شده و با معرفي و مقدمه اي از تاريخ واقليم منطقه دلوار آموزش وپرورش منطقه معرفي مي شود.
موسوي تصريح كرد: زمان اين مستند نزديك به ۱۶ دقيقه بوده و اميدوارم هديه خوبي براي فرهنگيان زحمت كش دلوار در هفته بزرگداشت مقام معلم بوده باشد.
رييس آموزش وپرورش منطقه دلوار نيز گفت: اين مستند اولين فيلمي است كه سابقه آموزش و پرورش را در منطقه دلوار بررسي مي كند و حتي اطلاعات جديدي نيز به مخاطب مي دهد.
حسين زارعي افزود: اين فيلم شب گذشته در همايش فرهنگيان دلوار با حضور مسئولان و فرهنگيان و دكتر حميدي اكران شد و سند ارزشمندي براي آموزش وپرورش دلوار خواهد بود.
وي اضافه كرد: هرچند اولين مدرسه در منطقه در سال ۱۳۱۹ در بوالخير گشايش يافت ولي از آن جا كه پس از مدتي اين مدرسه تعطيل شد در منابع مكتوب و حتي كتاب آموزش وپرورش دلوار نيز به آن اشاره نشده كه دراين فيلم به آن پرداخته شده و با غلامرضا خليلي از معلمان پيشكسوت روستا كه شاهد گشايش اين مدرسه بوده نيز گفت و گو شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code