ولخرجی کار دست ب.ام.و داد

  • توسط
  • اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول به نقل از خبرگزاری ایسنا: سود عملیاتی ب.ام.و در سه ماهه اول سال جاری میلادی به دلیل سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید مانند خودروهای خودران و نوسانات ارزی ۲٫۵ درصد کاهش پیدا کرد.

این خودروساز آلمانی اعلام کرد درآمدش بدون احتساب بهره و مالیات به ۲٫۴۶ میلیارد یورو (۲٫۸۴ میلیارد دلار) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ در مقایسه با ۲٫۵۲ میلیارد یورو در مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. رقم مذکور کمتر از ۲٫۵۲ میلیارد یورو سود مورد پیش‌بینی تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ بود.

شرکت ب.ام.و به دلیل ضعیف شدن رشد فروش مدل‌های قدیمی تلاش می‌کند خود را با رقابت فزاینده از سوی شرکت‌هایی مانند مرسدس بنز و تازه‌واردهایی مانند تسلا موتورز وفق دهد. در حالیکه ب.ام.و تلاش دارد سری ۷ را که مدل پرچمدار این شرکت است با خودروهای خودران و خودروهای برقی کامل کند، درصدد است برتری خود در برابر مرسدس بنز را که تحویل خودروهایش در سه ماهه اول دو برابر سریعتر بود مجددا بدست آورد.

ب.ام.و قصد دارد با عرضه مدل های پرفورمنس “ام” و یک شاسی بلند بزرگ، هزینه مورد نیاز برای طراحی فناوری جدید را تامین کند.

فروش این خودروساز ۵٫۹ درصد در سه ماهه اول افزایش یافت. بازده فروش بخش خودروی سواری ب.ام.و از ۹٫۵ درصد در سه ماهه اول سال گذشته به ۹٫۴ درصد کاهش یافت با اینهمه همچنان در محدوده هدف‌گذاری شده هشت تا ۱۰ درصد بود.

گروه ب.ام.و پیش‌بینی خود از فروش و سود برای کل سال ۲۰۱۶ را تغییر نداد اما نسبت به مخارج بالا برای فناوری‌های جدید، رقابت قیمت شدید و افزایش هزینه پرسنل هشدار داد.

قبلی «
بعدی »