همراه شدن اقتصاد دانش‌بنیان محلی با اقتصاد نفتی در منطقه بوشهر

  • توسط
  • اردیبهشت ۹, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

رییس پارک علم و فناوری بوشهر با تاکید بر ضرورت توسعه اقتصاد دانش بنیان در منطقه انرژی بوشهر گفت: با رشد اقتصاد دانش بنیان محلی در استان امروزه محققان درگیر صنعت نفت شده‌اند.

به گزارش تیتر اول به نقل از  خبرنگار علمی ایسنا، حبیب رستمی در اختتامیه ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس با بیان این که نتایج این جشنواره پس از ۱۰ ماه تلاش اعلام خواهد شد، افزود: زمانی که صنعت نفت در این استان مستقر شده بود، استان توانمندی‌های لازم برای حضور در این صنعت را نداشت.

وی با اشاره به رشد علمی این استان یادآور شد: با شکل‌گیری و توسعه صنعت محلی و دانش بنیان در استان اراده برای ارتباط با این صنعت در استان شکل گرفت و این جشنواره نیز بستری شد تا اقتصاد محلی و دانش بنیان با اقتصاد نفت درگیر شود.

رستمی با تاکید بر این که این جشنواره از سوی پارک علم و فناوری بوشهر برگزار شده است، افزود: در سال جاری صنایع مرتبط با حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی در این جشنواره حضور داشتند و امیدواریم با استمرار این همکاری‌ها طرح‌های ارسال شده به این جشنواره به مرحله تجاری سازی وارد شوند.

رییس پارک علم و فناوری بوشهر با اشاره به جزییات برگزاری این جشنواره اظهار کرد: در این دوره ۱۸۱ طرح از ۲۴ استان ارسال شد که از این تعداد ۱۸ طرح به مرحله داوری رسید.

وی با اشاره به داوری ۱۸ طرح در روز گذشته، ۷ اردیبهشت ماه یادآور شد: بر اساس نتایج این داوری‌ها امروز به ۵ طرح واجد شرایط، جوایز اول تا پنجم اعطا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم مهندس بهروز بوشهری، رییس جشنواره با تاکید بر این که استان بوشهر یک مخزن گازی برای کشور به شمار می‌رود، گفت: بزرگترین مخزن گازی دنیا در این استان قرار دارد و قرار است طرح‌های پژوهشی برای بهره‌برداری از این مخزن اجرایی شود.

وی برپایی جشنواره دانایی خلیج فارس را به مناسبت پاسداشت روز ملی خلیج فارس در روز ۱۰ اردیبهشت ماه دانست و تصریح کرد: این جشنواره گرامیداشتی برای مقام شامخ شهید تندگویان خواهد بود که توسط پارک علم و فناوری بوشهر برگزار می‌شود.

قبلی «
بعدی »