با تأکید بر توجه به مسئولیت اجتماعی صنعت نفت صورت گرفت دفاع تمام‌قد استاندار بوشهر از ساکنان محیط پیرامونی نفت و گاز در پارس جنوبی

  • توسط
  • اردیبهشت ۹, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول به نقل از فارس مصطفی سالاری ظهر امروز در اختتامیه ششمین جشنواره ملی روز خلیج‌ فارس که در دانشکده نفت و گاز دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از محورهای مهمی که در زمینهٔ نفت و گاز باید در استان بوشهر مدنظر قرار گیرد، توسعه اجتماعی، علمی و فرهنگی حوزه پیرامونی نفت و گاز است و در این حوزه‌ها باید کارهای بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به پیوند ناگسستنی پالایشگاه آبادان با مردم حوزه پیرامونی خود، افزود: با وجود اینکه پارس جنوبی بزرگ‌ترین رویداد تاریخ صنعت ایران است اما باید پیوند اجتماعی با نفت و گاز را در عسلویه بیشتر می‌کردیم.

استاندار بوشهر تصریح کرد: از جامعه دانشگاهی انتظار داریم برای پیوند اجتماعی بیشتر پارس جنوبی با مردم ساکن این محیط راهکارهای مختلفی را شناسایی و عملیاتی کنند تا دیدگاه اجتماعی در پارس جنوبی و عسلویه ساختاری و نهادینه شود.

سالاری بیان کرد: سال‌هاست که حوزه مسائل اجتماعی نفت و گاز در عسلویه غفلت کردیم اما اگر این غفلت بیشتر شود همه باید پاسخگوی عواقب آن باشیم.

وی اضافه کرد: تلاش‌های شخصی و سلیقه‌ای مشکلات ساختاری در پیوند صنعت و عرصه اجتماعی در عسلویه را حل نمی‌کند، اکنون مشکلات زیست‌محیطی و برخی آسیب‌های مهم اجتماعی، مردم ساکن عسلویه و پیرامون شرکت‌های نفت و گاز را آزار می‌دهد.

استاندار بوشهر گفت: آمار آسیب‌های اجتماعی در منطقه پارس جنوبی وضعیت خوبی را در آن منطقه نشان نمی‌دهد و اگر به این معضل توجه نشود آسیب‌ها جدی‌تر هم خواهند شد.

سالاری اظهار داشت: دانش‌بنیان بودن را فقط فنی نمی‌دانیم بلکه افرادی که پیرامون محیط صنعتی عسلویه زندگی می‌کنند مردمی فهیم هستند و باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با تأکید بر نهادینه کردن مسئولیت اجتماعی در عرصه نفت، گفت: نهادینه کردن مسئولیت اجتماعی در عرصه نفت ضرری ندارد ضمن اینکه هزینه‌های اجتماعی صنعت نفت را هم کاهش می‌دهد.

استاندار بوشهر افزود: پیوند اجتماعی نفت با مردم مفید بوده و ضرری ندارد و با تمام این احوال مردم استان بوشهر آمادگی داشته و دارند تا از صنعت نفت حمایت کرده و پشتیبان آن باشند.

 

قبلی «
بعدی »