۲۰ فوت هولناک ورزش ایران

  • توسط
  • اردیبهشت ۱, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

در تاریخ فوتبال وسایر ورزشهای کشورمان مردانی بودند که در سن پایین وبه علت حادثه های مختلف به رحمت خدا رفته ومرگشان در جامعه ورزش باورنکردنی وهولناک بود.

مرگ خارج از وقت این افراد در زمان خود ولوله ای عجیب در جامعه ورزش به پاکرد.

۱-احمد خطیبی:فوتبالیست اولین تیم ملی که در سال ۱۳۲۰ به افغانستان رفت در سال ۱۳۲۲ به علت بیماری در سن ۲۹ سالگی درگذشت.

۲-محسن آزاد:فوتبالیست تیم ملی در بازیهای آسیایی ۱۹۵۱ دهلی نو ۱۰ سال بعد در سال ۱۳۳۹ وزمانی که ۳۷ سال داشت به علت تصادف رانندگی درگذشت.

۳-حسن کردستانی:فوتبالیست ارتشی که در سن ۴۰ وزمانی که سر پست خود در ژاندارمری بود به علت تیراندازی وجنون آنی یک سرباز وظیفه در سال ۱۳۴۳ درگذشت.

۴-غلامرضا تختی:در دیماه ۴۶ وزمانی که تنها ۳۷ سال داشت به علتی مرموز وناشناخته درگذشت،تختی قهرمان به نام کشتی ایران وجهان بود.

۵-جهانبخت توفیق:اولین مرد طلایی تاریخ کشتی ایران در دنیا در سال ۱۳۴۹ ودر زمانی که ۳۷ ساله بود در لندن درگذشت.

۶-کرمعلی نیرلو:زننده اولین گل فوتبال ایران در المپیک ۱۹۶۴ توکیو در سال ۵۴ ودر ۴۲ سالگی به علت سرطان درگذشت.

۷-عبدالله ساعدی:فوتبالیست ملی واز قهرمانان المپیک ۱۹۶۴ توکیو در سال ۱۳۵۵ ودر سقوط هواپیما در ۴۱ سالگی درگذشت.

۸-رسول حسینی:قهرمان ۵۷ کیلوی تیم ملی در مسابقات جهانی اسکوپیه در ۲۶ سالگی در سالن کشتی شهرستان ساری به علت برخورد میله به سرش کشته شد.

۹-مجید پاشامقدم:ستاره تیم ملی بسکتبال در آسیایی ۱۹۸۳ به علت برخورد توپ با سرش در تمرین تیم هما،زمانی که تنها ۲۷ سال داشت،درگذشت.

۱۰-مهدی رضایی مجد:بازیکن تیم ملی جوانان در سالهای ۶۰ تا ۶۲ در سال ۶۳ به جبهه رفت وبعد از ۲ سال در سال ۶۵ ودر ۲۲ سالگی به درجه مقدس شهادت رسید.

۱۱-فریدون بهنام پور:کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی وصاحب عنوان قهرمانی آسیا در اوزان ۷۴ و۸۲ کیلو در سال ۶۶ ودر یک سانحه رانندگی در کشور ترکیه درگذشت.

۱۲-حسین عسگری:کاپیتان وقت سایپا در زمان ۲ قهرمانی این تیم در دهه ۷۰ در سال ۷۵ ودر ۳۶ سالگی در حالی که هنوز فعال بود در ۳۶ سالگی درگذشت.

۱۳-سیروس قایقران:کاپیتان وهافبک سابق تیم ملی فوتبال که در سن ۳۷ سالگی وزمانی که تازه مربی شده بود در یک سانحه رانندگی در فروردین ۷۷ درگذشت.

۱۴-رضا حسن زاده:مدافع ملی پوش تبریزی که با سپاهان قهرمان لیگ وجام حذفی شد وسال ۸۵ در ۳۲ سالگی در سانحه رانندگی درگذشت.

۱۵-آیدین نیکخواه بهرامی:ستاره تیم ملی بسکتبال در اولین قهرمانی این تیم در آسیا وکسی که تور سبد را با کمک همبازیان برید وبه یادگار نگه داشت در سال ۸۶ به علت تصادف رانندگی در جاده شمال درگذشت.

۱۶-فریبرز مرادی:مدافع سابق وملی پوش تیم پرسپولیس سال ۸۷ زمانی که ۴۳ سال داشت دچار برق گرفتگی شد واز دنیای فانی به جهان باقی رفت.

۱۷-بابک معصومی:فوتسالیست تیم ملی واز قهرمانان به نام این ورزش در سال ۹۰ بعد از چند سال مقابله با سرطان مهلک در ۳۹ سالگی درگذشت.

۱۸-حسین معدنی:کاپیتان بااخلاق والیبال ایران در نیمه اول دهه ۸۰ ومربی آینده تیم ملی در سال ۹۳ به رحمت حضرت حق رفت،او در ۴۳ سالگی به رحمت خدارفت.

۱۹-هادی نوروزی:در مهرماه سال ۹۴ ودر ۳۰ سالگی دارفانی را وداع گفت ،عامل مرگ او بروز اشکال در عملکرد فیزیولوژیک قلب بود.

۲۰-مهرداد اولادی:فوتبالیستی که در ۳۰ سالگی ودر حالی که بازیکن تیم ملوان بود روز ۳۱ فروردین ۹۵ به رحمت ایزدی پیوست.

قبلی «
بعدی »