نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر: توسعه صنایع دفاعی و توانمندی موشکی یک ضرورت است

  • توسط
  • فروردین ۳۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: توسعه صنایع دفاعی و توانمندی موشکی یک ضرورت است و مخالفت با گسترش توان موشكی مخالفت با عقلانیت دینی است.

به گزارش تیتر اول به نقل از سوک ؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در مراسم روز ارتش در بوشهر با اشاره به اینکه وجود ارتش مایه آرامش خاطر و عظمت کشور در منطقه است اظهار داشت: در ساختار سیاست فقه حکومت اسلامی، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح، یکی از اصول مسلم است.

وی با اشاره به تاکید متون اسلام بر توانمندی دفاعی، اضافه کرد: در قرآن، احادیث و روایات تاکیدات زیادی در رابطه با توانمند بودن نیروهای مسلح نظام اسلامی در عرصه تجهیزات و منابع انسانی وجود دارد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: اینکه بگوییم نیاز به تجهیزات نظامی نداریم مخالف با نص قرآن و روایات و عقلانیت نظامی است.

وی با اشاره به اینکه توانمندی بالای نیروهای مسلح باعث شده تا کشورهای استعماری جرأت حمله به ایران را نداشته باشند، خاطرنشان کرد: مخالفت با گسترش توان موشكی مخالفت با عقلانیت دینی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بین ارتش‌های جهان دارای ویژگی‌های ممتازی نظیر حاکمیت و فرهنگ دینی، داشتن فرمانده دینی و آموزش‌ها و توانمندی‌های حوزه منابع انسانی است.

وی بر لزوم توسعه صنعت دفاعی به‌ویژه توان موشكی کشور تاکید کرد و ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای نظم و استحکام فراوان بوده و دارای تجهیزاتی پرتوان و پرقدرت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اقتدار نظامی و معنوی در مقابل دسیسه‌های دشمن ایستاده است، افزود: نیروهای مسلح استان بوشهر در خط مقدم مقاومت جنوب هستند و مایه افتخار و آرامش هستند.

در این آین یگان‌های مسلح مستقر در استان بوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.

قبلی «
بعدی »