فرمانده انتظامی استان بوشهر : از برنامه جدی پلیس استان برای برخورد با قاچاق مواد مخدر تا دستگیری اراذل بهمنی

  • توسط
  • فروردین ۳۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کاهش ۲۶ درصدی جرائم خشن در استان بوشهر در طی چهار سال گذشته خبر داد.

به گزارش تیتر اول  ؛ سردار حیدر عباس زاده در اولین نشست رسانه ای خود با خبرنگاران در سال جدید افزود : ميزان كشفيات جرائم خشن استان بوشهر در سال گذشته ۱۰۴ درصد می باشد كه ۹۱ درصد مربوط به سال ۹۴ و مابقي مربوط به سال هاي گذشته بوده است.

سردار عباس زاده ؛ فرمانده انتظامی استان بوشهر

* ميزان كاهش جرائم خشن در شهرستان هاي گناوه ۵۰ درصد ، در دشتي ۳۶ درصد ، در دشتستان۳۰ درصد و در كنگان ۲۹ بوده است .

* در سال ۹۴ نیروی انتظامی استان بوشهر در مجموع با ۹۲ درصد كشفيات رتبه نخست كشفيات در بین ۳۱ استان كشور را به خود اختصاص داده است.

* از ابتدای امسال تاکنون نیز ۱۱ باند تهیه و توزیع و قاچاق مواد مخدر شناسایی و منهدم شدند. در طی این مدت ۱۱۴ کیلو گرم انواع مواد مخدر همراه با ۱۵ خودرو  کشف شد که نشان ازافزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه دارد.

* نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر، جدی عمل کرده و می‌کند به‌طوری که ۴۶ مرحله پاکسازی محلات و توزیع مواد مخدر صورت گرفته است و امسال نیز به شکل ویژه ای در دستور کار قرار داده ایم.

* تمام قتل هایی که در سال ۹۳ و ۹۴ در استان بوشهر به وقوع پیوست شناسایی و عاملین آن دستگیر شدند.

* استان بوشهر در تمامی مولفه های جرائم خشن در طی سال ۹۴ روند نزولی را طی کرده است که یکی از عمده دلایل آن سخت شدن فضای جرم به دلیل حضور گسترده و میدانی پلیس بوده است به گونه ای که آمارها نشان می دهد که در سال ۹۴ در زمینه سرقت مسلحانه با ۵۸ درصد، سرقت به عنف ۲۴ درصد، تیراندازی ۲۶ درصد و تجاوز به عنف با کاهش ۳۵ درصدی نسبت به سال ۹۳ مواجه بوده ایم.

* در زمینه  وقوع سرقت در سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته ایم و در این مدت ۹۲ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

*در زمینه مقابله با مظاهر بدپوششی علاوه بر نیروی انتظامی، دستگاه‌های مختلفی هم متولی هستند که متأسفانه همکاری خوبی ندارند.مقابله با موضوع بدحجابی به تنهایی به دست نیروی انتظامی ممکن نیست بلکه عظم همگانی می طلبد و نقش بسیاری از نهاد و ارگان ها و ادارات بسیار می تواند در فرهنگ سازی آن موثر باشد. البته در این راستا ، فعاليت هاي خوبي در استان صورت گرفته تا جايي كه در هر هفته پنج هزار تذكر اقناعي در زمينه حجاب به شهروندان هم استاني صورت گرفته است.

* با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و استقبال مردم از شنا در دریا، اما متأسفانه امکانات پلاژ آقایان در بوشهر وضعیت مناسبی ندارد.

*در پلاژ ویژه شنا در شهر بوشهر که در مقابل میدان رئیسعلی دلواری واقع شده است شاهد شنای مردان در یک فضایی هستیم که فاقد هرگونه امکاناتی از جمله رختکن و دوش آب شیرین است که در اطراف این پلاژ مسیر عبور فاضلاب به دریا نیز مشاهده می شود ضمن این که مسیر رفت و آمد خانم ها نیز می باشد.

* باند اراذل و اوباش محله بهمنی و سرتل بوشهر که اسفندماه سال گذشته اقدام به تیراندازی کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در اسفندماه سال گذشته ۹ نفر از اراذل و اوباش در محله سرتل و بهمنی بوشهر با استفاده از قمه، چاقو و سلاح گرم، با همدیگر درگیر شده و تعدادی از آنها زخمی شدند.پلیس بلافاصله وارد عمل شد و ۶ نفر از عوامل درگیری را دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

* دو نفر از عوامل اصلی درگیری متواری و در یکی از استان‌های هم‌جوار مخفی شده بودند که با پیگیری‌های کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مخفیگاه دو نفر از متهمین فراری شناسایی شد و دو متهم به هویت مهرداد و محمد هنگام ورود به استان دستگیر و پس از انتقال به پلیس امنیت عمومی، به مرجع قضایی معرفی شدند.از ضارب اصلی به هویت حسن یک قبضه اسلحه کلت کمری، مورد استفاده در درگیری با یک تیغه خشاب مربوطه کشف شد.

*در ارتباط با جرایم سایبری کشف شده در استان ، بیش از ۹۴ درصد جرایم سایبری در استان که به وقوع پیوسته کشف شده است و این حیث استان بوشهر در رتبه های نخست کشور قرار دارد که اکثر این جرایم مربوط به مزاحمت های اینترنتی و برداشت های اینترنتی غیر مجاز بوده است.

* سه سارق حرفه ای که موتور سوار بودند و از استانی همجوار وارد بوشهر شده بودند در کمتر از سه روز حضورشان ۲۵ فقره سرقت را مرتکب می شوند که از سه نفر، دو نفر آنان دستگیر شدند و یک نفر هم متواری شده است که در روزهای آینده دستگیر خواهد شد.

* با اشاره به کشف سرقت به عنف در شهر دالکی به یک تبعه روسی در کمتر از ۲۴ ساعت،  مبلغ سرقت شده نیز با همان وضعیتی که به سرقت رفته بود کشف و برگردانده شد.

* پس ازتماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اطلاع رسانی در باب یک فقره سرقت به عنف در جاده دالکی به برازجان ، با حضور گشت پلیس مشخص شد فرد تماس گیرنده به همراه همکار خارجی خود تبعه کشور روسیه جهت انجام پروژه دانشگاهی حشره شناسی در سه راهی راهدار در حال تحقیق بودند که سه نفر با سرو صورت پوشیده به آنان حمله و با روز مبلغ ۱۷ میلیون و پانصد هزار ریال از همکار خارجی اش سرقت و متواری می شوند که با اقدامات پلیسی در نیمه شب یکی از متهمین به هویت محمد شناسایی و دستگیر شد.

* پس از مواجهه حضوری بین متهم دستگیر شده و مالباختگان متهم به بزه انتسابی با همدستی دو نفر دیگر به هویت معلوم اعتراف کرد.

منبع : سوک

قبلی «
بعدی »