رئیس پلیس آگاهی استان ؛ دستگیری زن و شوهر جعل کننده مدرک تحصیلی در بوشهر

  • توسط
  • فروردین ۲۲, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

رئيس پليس آگاهي استان از دستگيري يک باند جعل مدرک تحصيلي در بوشهر خبر داد.

به گزارش تیتر اول ؛ سرهنگ فرج شجاعي در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد : در پي کسب اخباري مبني بر تشكيل باند جعل مدرک تحصيلي در مقاطع تحصيلي ديپلم و پيش دانشگاهي و صدور مدارک مهارت فني توسط مدير يکي از مدارس غير انتفاعي بوشهر با همکاري شوهرش، مراتب در دستور كار پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: پس از انجام تحقيقات جامع، پيرامون موضوع و اطمينان از صحت آن توسط کارشناسان پليس آگاهي، با هماهنگي مراجع قضائي تعدادي از مالباختگان شناسايي شدند و تحقيقات لازم از آنان انجام شد.

رئيس پليس آگاهي استان با اشاره به اين که متهمان با اخذ مبالغي از يک ميليون و ۲۰۰ هزار تومان تا سه ميليون تومان اقدام به جعل اين مدارک مي کردند، عنوان کرد: با هماهنگی قضایی و در بازرسي از منزل متهمان، ۴۶ پرونده تحصيلي و تعدادي سربرگ مدارس و دانشگاه ها، ۶ عدد انواع کارت هاي بانکي و همچنين چهار فقره گواهي مهارت از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و تعدادي مهرهاي جعلي کشف و ضبط شد.

سرهنگ فرج شجاعي گفت: در تحقيقات انجام شده، متهمان، تمام اتهام هاي وارده را پذيرفتند و به کلاهبرداري و جعل مدارک تحصيلي اعتراف کردند که پس از تکميل تحقيقات، پرونده به دادسرا ارسال شد و متهمان روانه زندان شدند.

قبلی «
بعدی »