در نماز جمعه استان : از درخواست از استاندار بوشهر تا برخورد قانونی با عوامل حادثه ساز برازجان

  • توسط
  • فروردین ۲۱, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول : آیین پرصلابت و دشمن شکن نماز جمعه در سراسر استان بوشهر ، با حضور مردم متدین و ولایتمدار برگزار گردید.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ؛امام جمعه بوشهر

*باتوجه به اينكه اجراي شعار سال منجر به اعتلاي نظام مي شود بايد در راستاي عملي كردن آن برنامه ريزي جدي شود.

* هر استان با داشتن يك سند چشم انداز در راستاي اجرايي كردن شعار سال مي تواند در زمينه اقتصاد كشور تاثير داشته باشد ودر نظراست استان بوشهر نخستين استان پيشگام و الگو براي كليت نظام در زمينه اقتصاد مقاومتي،اقدام و عمل باشد.

*اقتصاد يكي از موضه هاي اساسي است كه بيشترين تهديد‌هاي دشمن نيز در اين راستا بر عليه ما بوده است. نداشتن برنامه مشخص در زمينه اقتصاد از ابتداي انقلاب تاكنون يكي از ضعف هايي است كه بايد براي برون رفت از آن تدبير كرد.

*براي برطرف شدن مشكلات اقتصادي بايد يك برنامه ۵۰ ساله طراحي شود و با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتي كه مي تواند به رفع اين مشكل كمك كند در عرصه هاي اقتصادي جهاني گام برداريم .

* با گراميداشت روزملي فناوري هسته اي ، نگاه جهان استكبار به دنبال استعمار كشورهاي در حال توسعه در جهان است تا نتوانند به خود كفايي در زمينه دانش هسته اي برسند .بايد در عرصه علم هسته اي و توليد محصولات مرتبط با اين علم توانمند و خودكفا شده و پارك هاي علم و فن آوري و مراكز رشد هسته اي داشته باشيم .

*استان بوشهر يكي از استان هاي پيشگام در زمينه علم فناوري هسته اي است كه به زودي شاهد راه اندازي دو رآكتور مستقل در اين زمينه خواهيم بود .

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛امام جمعه اهرم

*تقابل ما با آمریکا یک تقابل عقیدتی است و آمریکایی‌ها همیشه به دنبال سطله و چپاول کشورها بوده که این موضوع با مبانی عقیدتی جمهوری اسلامی ایران مخالف است.

* بیش از ۳۵ سال از تیره شدن رابطه آمریکا با ایران اسلامی می‌گذرد و هر گاه آمریکایی‌ها خواستار رابطه و ایجاد روابط حسنه با ما بوده‌اند براساس حرف‌هایی که محققان و سیاست‌مداران این کشور می‌زنند، می‌گویند حسن نیتی وجود ندارد و اگر نزدیکی هم باشد برای اجرای سیاست‌های خصمانه خود است.

* آمریکا هرگاه ناامید شده پروژه ایران‌هراسی را دنبال کرده و ایران اسلامی را محور شرارت در منطقه و جهان دانسته است.

* توان موشکی ما خط قرمز ماست و معامله‌پذیر نیست و نمی‌توان آنها را محدود کرد و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری امروز دنیا، دنیای همه چیز است و ما باید روز به روز بنیه دفاعی خود را بالا ببریم.

*متاسفانه مدتی است افراد سودجو در روستاهای استان مبادرت به سرقت احشام روستائیان می‌کنند که تهدیدی برای اقتصاد و معیشت روستائیان بوده که از مسئولان استان و شهرستان می‌خواهیم به این مسئله توجه خاصی داشته باشند.

حجت الاسلام زاهددوست ؛امام جمعه دلوار

*لیله الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب یکی از معنوی ترین شب های سال است که دست کمی از شب قدر ندارد و شب برآورده شدن خواسته‌ها و آرزوهاست.

*با اشاره به سالروز شهادت شهید آوینی: آن شهید بزرگوار روایتگر حماسه های دلاور مردان ایران اسلامی بود و هنر خود را در خدمت دین و نظام اسلامی قرار داد.

*با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای و گرامیداشت یاد شهدای هسته ای این روز، روز به ثمر نشستن استقامت و پایداری دینی ملت مومن ایران است.دانش هسته ای اگر شکوفا شود بسیاری از نیازهای کشور در عرصه پزشکی و کشاورزی و سایر عرصه های مختلف مرتفع می کند و همین امر باعث شد دشمنان ملت ایران سالها به دنبال محرومیت کشور از این نعمت عظیم باشند که بحمدلله با درایت رهبری و تلاش دانشمندان ما ناکام مانده اند.

*با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی جمهوری اسلامی ایران و آمریکا ، گفتمان امام و انقلاب اسلامی از همان ابتدا بر مبنای قرآن ستیز با استکبار بود و امام عظیم الشان به دلیل درشت گویی و گرگ صفتی و به یغما بردن سرمایه ملت ها آمریکا را مصداق روشن و واضح استکبار معرفی کردند و به قطع رابطه با این جرثومه فساد رضایت دادند و این قطع ارتباط تا زمانی که آمریکا مستکبر باشد و خصلت درشت گویی و گرگ صفتی داشته باشد ادامه پیدا خواهد کرد.ارتباط ما با آمریکا بمعنای ارفاق و اغماض از جنایت های بی شمار آمریکاست و ملت فهیم ایران هرگز این ارفاق و اغماض را نمی پذیرند.

*حضرت امام راحل بنياد مسكن را مانند سايه نهاد هاي انقلابي براي رفع محروميت و كمك به محرومان و نيازمندان تاسيس نمودند كه بركات فراواني هم داشته است.

* هم انرژي هسته اي و هم امروز موشك ها و تجهيزات دفاعي همه و همه بهانه اي براي تحقير ملت ايران و نظام اسلامي است.تسلط دوباره امريكا بر ايران فقط شايد در روياهايشان ديده شود والادر عالم واقع هرگز تكرار نخواهد شد.امريكا ديگر براي ملت ها كدخدا نيست و روزگار كدخدايي امريكا به سر امده است. دنياي امروز دنياي امادگي دفاعي در برابر زورگوئي هاست و بدون امادگي دفاعي امكان ديپلماسي و يا گفتگو فراهم نخواهد شد.

*عزل نصب ها حق مديران اجرائي است اما نبايد رنگ و بوي سياسي و جناحي داشته باشد بلكه بايد منافع مردم استان و نظام را بر منافع زودگذر جناحي و حزبي ترجيح داد.همواره بايد هم افزائي و انسجام در فرصت باقيمانده دولت همه اوقات را صرف خدمت به مردم و محرومان جامعه كرد.اگر چنانچه عزل و نصب ها برمبناي خدمت به مردم و مصالح استان و نظام اسلامي باشد مطلوب همه است اما اگر خدايي ناكرده اين عزل و نصب ها بر اساس منافع حزبي و جناحي و رويكردهاي سياسي باشد مطلوب نظام اسلامي و مردم قدرشناس استان ما نيست بنابراين از استاندار محترم انتظار تدبير و ملاحضه همه جانبه به اين مسائل را داريم. بايد دليل قانع كننده اي براي عزل و نصب ها وجودداشته باشدو بخاطر رفتارهاي سياسي به كسي ظلم شود.

حجت الاسلام سيد عبدالهادي ركني حسيني ؛ امام جمعه گناوه

* توجه به ورزش و امور ورزشكاران شهرستان گناوه بايد دغدغه و توجه مسوولان استاني و شهرستاني باشد.

* جاي تاسف است به ورزشكاران گناوه اي كه همواره درميادين جهاني ،قاره اي و داخلي با كسب مدالهاي رنگارنگ براي كشور افتخار آفريني مي كنند كم توجهي مي شود.

*جاي تامل است تيم موج گناوه كه براي شركت در رقابتهاي فوتبال ساحلي ليگ برتر كشور راهي اصفهان شده به دليل عدم تمكن مالي مكان مناسبي براي اسكان در اصفهان نداشته است.

* خيرين شهرستان گناوه كه در عرصه هاي مختلف گام هاي خداپسندانه اي بر مي دارند در زمينه ورزش نيز كمك كنند تا ورزش شهرستان گناوه از مشكل مالي كه گريبانگير آن است نجات يابد.

* بحث اقتصاد مقاومتي كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري است بايد توسط همه مسوولان و دست اندركاران نظام مورد توجه جدي قرار گيرد.

*بومي شدن صنعت هسته اي در چنين روزي ثابت شد كه دانشمندان جوان ايراني توانستند با اتكا به دانش بومي شعار ما مي توانيم را تحقق بخشند و ايران اسلامي را وارد جرگه معدود كشورهاي داراي فناوري هسته كنند.

حجت الاسلام سيد علي حسيني ؛ امام جمعه دير

* آمريكا با تمام وجود و دسيسه هاي مختلف به دنبال سلطه مجدد بر جمهوري اسلامي ايران است. آمريكا از ابتداي انقلاب اسلامي با تمام وجود و با برنامه هاي مختلف عليه كشور ايران اسلامي دست به توطئه زده است.

* جوانان مومن و انقلابي ايران در دوران تحريم و فشار توانستند فناوري هسته اي را دنبال كردند. طرح اقتصادي مقاومتي مي تواند كشور را در مقابل زورگويي هاي دشمن مقاوم كند و كشور را از بسياري مشكلات نجات دهد.

* مسئولان آغوش خود را روي جوانان مومن، انقلابي و حزب الهي باز كنند و توصيه هاي رهبري را عملياتي كنند.

حجت الاسلام حسن مصلح ؛ امام جمعه برازجان

*با اظهار تاسف از حادثه شهربازي برازجان و كشته شدن يك نفر در اين حادثه اظهار، خواستار شناسايي و برخورد قانوني با عوامل آن شد

* انقلاب اسلامي ايران با شعار قرآني آغاز شد و دشمنان به دنبال نابودي مسلمانان هستند كه هنرمندان در اين عرصه بايد با نگاه اسلامي وارد شوند. هنرمندان بايد با حضور در عرصه‌هاي مختلف انقلاب زيبايي‌هاي انقلاب را به صحنه آورند و به تقويت انديشه و ارتقاي معنويت در جامعه كمك كنند.

* هيچگاه رابطه ايران با آمريكا برقرار نمي‌شود چرا كه رابطه ايران با آمريكا مانند رابطه گرگ با ميش و ظالم با مظلوم است.

* در حال حاضر كشور در شرائط جنگ اقتصادي قرار دارد كه راه مقابله با آن اجراي طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي است.بايد طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي در جامعه عملياتي و اجرايي شود تا در زندگي مردم محسوس و ديده شود.

حجت الاسلام سيدابوالحسن حسيني ؛ امام جمعه ديلم

*شعار اقتصاد مقاومتي ،اقدام و عمل كه از طرف رهبر معظم انقلاب نقشه راه آن ترسيم شده بايد سرلوحه كار مسئولان قرار گيرد.

*يكي از مهمترين نگراني‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي درحوزه اقتصاد است كه براي رفع آن ، طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي بايد در عمل مورد توجه قرار بگيرد.اقتصاد مقاومتي تنها نبايد با تبليغ بر روي بنر و برگزاري سيمنارها خلاصه شود.

*با تبريك روز ملي فناوري هسته اي ، براي گرفتن حقوق ملت بايد از مذاكره ، تدبير و قدرت و قاطعيت استفاده كرد.طرف مذاكرات هسته اي بايد به تعهدات خود در رابطه با ايران عمل كنند.

*دشمن در هر لباس با هر زبان تلاش دارد باورهاي مردم را نسبت به نظام ،حكومت اسلامي تغيير دهد.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

* شعار امسال دارای دو نکته و کلید واژه اساسی شامل اقدام و عمل است و نشان می‌دهد که با سخن گفتن اجرا و محقق نخواهد شد و باید عملیاتی و میدانی تلاش شود.

*اجرا و تحقق این شعار مهم منوط به عزم و همت راسخ مردم، مسئولان اجرایی و متولیان امر است.

* شعار امسال دارای دو نکته و کلید واژه اساسی شامل اقدام و عمل است و نشان می‌دهد که با سخن گفتن اجرا و محقق نخواهد شد و باید عملیاتی و میدانی تلاش شود.

* سالهاست ملت ایران بر استفاده صلح آمیز هسته‌ای پافشاری می‌کند و در این راه شهدای زیادی تقدیم کرده است.صنعت هسته‌ای نقش مهم و موثری در عرصه دستیابی به فناوری‌های روز دنیا دارد که باید این صنعت حفظ شود و برای پیشرفت آن شبانه روز تلاش کرد.

قبلی «
بعدی »