انفجار هولناک ۵۰ کیلو مواد محترقه

  • توسط
  • اسفند ۲۲, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول نقل از روزنامه ایران، آتش‌نشانان در ایستگاه اسلامشهر در حال آماده‌باش بودند که ساعت ۴:۱۵ عصر چهارشنبه، زنگ حادثه به صدا درآمد و حادثه انفجار در خانه ۵ طبقه در شهرک قاسم آباد گزارش شد. تیم عملیاتی سریعاً اعزام شد و در کمتر از ۳ دقیقه در محل حاضر شدند. آتش‌نشانان در ابتدا با مشاهده عمق فاجعه و تعداد مصدومین که ۷ مردبودند سریعاً از طریق ستاد و شبکه بیسیم به اورژانس اطلاع دادند. آتش‌نشانان به علت داشتن آتش حرارت و دود، مصدومان را که وضعیت بسیار وخیمی داشتند از محل حادثه خارج کردند و کار ایمن‌سازی محل را انجام دادند و منتظر اورژانس شدند.

یک آتش‌نشان می‌گوید: اورژانس اسلامشهر که دو پایگاه آن با محل حادثه ۵ دقیقه فاصله داشت بعد از گذشت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه در محل حاضر شدند. وی افزود: لباس‌های مصدومان که بر اثر شدت انفجار کاملاً سوخته شده بود و با قطع عضو و سوختگی بالای ۸۰ درصد در برابر مردم ناله می‌کردند فضای دلخراشی بود تا اینکه بعد از دقایق طولانی آمبولانس‌های اورژانس سر رسیدند و آنان را به بیمارستان انتقال دادند. بنابر این گزارش، یکی از مصدومان به خاطر شدت سوختگی و آسیب جدی از پای درآمد و ۶ مرد دیگر در شرایط سختی بسر می‌برند. این گزارش حاکی است بررسی‌ها نشان داده که این مردان با ۵۰ کیلو مواد منفجره در حال ساخت نارنجک و مواد محترقه چهارشنبه آخر سال بودند که انفجار مهیب سرنوشت تلخی را برای آنها رقم زد.

حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران درباره خبر تاخیر اورژانس به شوک گفتمن ۴۰ دقیقه تاخیر را تکذیب می کنم. در حال حاضر زمان دقیق را نمی دانم اما بعید است بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول کشیده باشد. ماموران اورژانس بلافاصله بعد از دریافت گزارش حادثه با دو دستگاه آمبولانس و هلیکوپتر امداد به محل اعزام و مجروحان به بیمارستان امام خمینی(ره) و شهدای یافت آباد منتقل شدند

حادثه مشابه در اراک

در حادثه مشابه دیگری انفجار مواد پرخطر دست ساز در اراک، دو نوجوان را راهی بیمارستان کرد. سرهنگ مصطفی ویسمه‌ای، رئیس پلیس اراک افزود: انفجار در خانه‌ای در یکی از مناطق شهر اراک در عصر روز چهارشنبه به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ شهرستان اعلام شد که واحدهای امدادی و پلیسی به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی مشخص شد دو نوجوان ۱۲ و ۱۳ ساله در حال درست کردن مواد انفجاری به صورت دست ساز برای چهارشنبه آخر سال بودند که دچار حادثه شدند. فرمانده پلیس اراک ادامه داد: در این حادثه هر دو نوجوان از ناحیه سر، صورت، دست، پا و سینه دچار سوختگی شدند که برای درمان به بیمارستان ولی عصر(عج) اراک منتقل شدند. سرهنگ ویسمه‌ای اظهار کرد: شدت انفجار به حدی بود که همه شیشه‌های خانه‌ها شکسته و بخشی از این خانه‌ها تخریب شد.

انفجار در قزوین

انفجار مواد محترقه ۲ نوجوان قزوینی را راهی بیمارستان کرد. سرپرست ستاد بحران استانداری قزوین گفت: عصر پنجشنبه در اثر انفجار مواد محترقه دو نوجوان راهی بیمارستان شدند. رضا گروسی اظهار داشت: این دو نوجوان که ۱۷ سال سن داشتند دچار آسیب و سوختگی شدید اندام‌های فوقاتی شدند.

قبلی «
بعدی »