امام جمعه بوشهر: اجازه تاسیس کنسولگری انگلیس را نمی‌دهیم

  • توسط
  • اسفند ۱۷, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول: به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بوشهر،‌ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار گفت: تاریخ مقاومت استان بوشهر قدمت ۵۰۰ ساله و با آمریکا ۲۲۰ ساله دارد و نیز در مقطعی از تاریخ مردم این استان در مقابل پرتغالی‌ها ایستادند و از سرزمین خود دفاع کردند.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: باید تاریخ مقاومت بوشهر در برابر استعمارگران که ریشه مقاومت این استان است بازیابی شود و نیز تلخی و شیرینی‌های مقاومت بررسی شود؛ هرگز نباید در تاریخ متوقف شویم بلکه باید از این تاریخ عبرتی برای زمان حال خود گرفت.

وی در ادامه سخنان خود به مسئله «نفوذ» اشاره کرد و با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکیدات فراوانی داشته‌اند بیان داشت: مسئله نفوذ در زمان کنونی بر همگان آشکار است و اخیراً در بسیاری از مکان‌ها علیه کاندیداها در انتخاباتی که گذشت نشست‌هایی گرفته شد و نیز در بسیاری از جاها دنبال تبدیل رأی و نفوذ در مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور بودند.

صفایی‌بوشهری افزود: دشمن متوجه شده است که نمی‌تواند از طریق صف به مبارزه با مردم ایران بپردازد بنابراین قصد دارد در ستادهای اصلی کشور همچون مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و حتی دانشگاه‌ها و لایه‌های دانشجویی و قشر مذهبی نفوذ کند.

امام‌جمعه بوشهر با تاکید حفظ نماد مقاومت به عنوان نماد ایران اسلامی در رابطه با مبارزه با استعمار گفت: باید مقاومت در برابر استعمار بیگانگان را حفظ، بروز و فوق روز کنیم و برای برنامه‌هایی که استعمارگران در آینده دارند از اکنون پیش بینی‌های لازم و راهکارهای مقابله با آن داشته باشیم که این کار نیاز به اتاق فکر دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر، نفوذ را آغاز استراتژی راهبردی براندازانه که به دنبال براندازی فوق نرم است، عنوان کرد و گفت: در براندازی سخت از طریق نظامی و براندازی نرم به صورت فرهنگی و سیاسی آشکار است اما براندازی فوق نرم به صورت فوق پنهان صورت می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه دشمن به دنبال براندازی فوق نرم است تاکید کرد: نفوذ و براندازی فوق نرم استکبار علیه ایران پروژه دشمن است به همین دلیل باید جبهه ضد نفود تشکیل دهیم و با تمام توان پشت مقام معظم رهبری باشیم و با توطئه‌ها مقابله کنیم.

امام جمعه بوشهر هدف اصلی دشمن را نفوذ و براندازی فوق نرم جهان استکبار علیه ایران دانست.

صفایی بوشهری با اشاره به ولایتمداری مردم استان بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر همواره پشتیبان مقام معظم رهبری بودند و نخواهند گذاشت که رهبرشان لحظه‌ای فکر کند که تنها است و این را در تاریخ خود در مبارزه با آمریکا و انگلیس نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه دشمن به وسیله نفوذ به دنبال کم کردن اعتقادات مردم در دفاع ارزش‌ها، نظام و ولایتمداری است تصریح کرد: این محال است که آمریکا و انگلیس بتوانند این کار را در کشور به ویژه در استان بوشهر انجام دهند و برگزاری اینگونه همایش‌ها آتش برافروخته آنها را خاموش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر ژن مبارزه با استعمار دارد تاکید کرد: غیر ممکن است بگذاریم در استان بوشهر کنسولگری انگلیس تشکیل شود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: انگلیس هرجا به عنوان استعمار رفته در آن مکان استضعاف ایجاد کرده و به دنبال محقق کردن اهداف پلید خود بوده است.

امام‌جمعه بوشهر بر لزوم شناخت جریان نفوذ و تبیین راهکارهای مقابله با آن تاکید کرد و گفت: کوچکترین امتیاز به آمریکا و انگلیس بزرگترین خطر ایجاد می‌کند زیرا آنها از کوچکترین منفذ بزرگترین استفاده‌ها را می‌کنند.

قبلی «
بعدی »