رئیس پلیس فتای بوشهر: عامل هتک حیثیت شهروند بوشهری در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

  • توسط
  • بهمن ۲۵, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول به نقل از روابط عمومی پلیس فتا استان بوشهر، داریوش پورسعید تصریح کرد: پلیس فتای استان بوشهر در پی شکایت فردی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی همسرش از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی بلافاصله وارد عمل شد.

وی افزود: در بررسی‌های انجام‌ شده توسط کارآگاهان مبارزه با جرائم سایبری مشخص شد، متهم با انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی همسر شاکی باعث هتک حیثیت و آبروریزی وی شده است.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر اظهار داشت: کارآگاهان این پلیس با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تیم عملیاتی تشکیل و اقدامات خود را آغاز کردند که در نتیجه متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی به این پلیس فراخوانده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در وهله اول منکر هرگونه جرمی شد اما پس از ارائه شواهد و مستندات لب به اعتراف گشود و عنوان داشت: به دلیل اختلاف و کینه‌ای که از پیش با شاکی داشتم با ترفندهای مختلف تصاویر مذکور را جمع‌آوری و به‌قصد انتقام، آن‌ها را از طریق شبکه اجتماعی بیتالک منتشر کردم و با تحقیقاتی که از اطرافیان داشتم فکر می‌کردم که هویت افراد در این شبکه اجتماعی غیرقابل شناسایی بوده و هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوم.

پورسعید افزود: متهم به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذیصلاح داده شد.

وی اظهار داشت: هتک حیثیت افراد و نشر اکاذیب در فضای مجازی جرم است و قانون با مجرمان این جرائم برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی‌که شخصی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و مکالمه را ادامه ندهند.

 

قبلی «
بعدی »