بازداشت متهم اخلال در نظام اقتصادی

  • توسط
  • بهمن ۱۸, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

روزنامه شهروند: متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور ازسوی پلیس بوشهر دستگیر شد. در این پرونده ٤٤‌هزار چک و حواله از متهم اصلی پرونده اول کشف شده است. این متهم با همکاری عوامل نیروی انتظامی ساعت ٦:٣٠ جمعه‌شب گذشته در جاده مرودشت به شیراز دستگیر شد.

این مرد با نوشتن قراردادهای مضاربه صوری، ٤‌میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده و ٨٣ شاکی در پرونده خود دارد. در این پرونده، سه پرونده تشکیل شد که در پرونده اول پنج‌هزارو٦٠٠ شاکی، در پرونده دوم ١٣٠٠ شاکی و در پرونده سوم ٨٣ شاکی وجود دارد که درمجموع این پرونده ٧٦٠٠ شاکی دارد و برای پشتیبانی از حقوق مردم با تمام شهامت قضیه را پیگیری می‌کنیم. این پرونده حجم زیادی دارد و ٥ استان قم، فارس، بوشهر، کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان درگیر آن هستند.

محسن مقدس معاون دادستان بوشهر از دستگیری متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور خبر داد و گفت: «درحال حاضر، ١٠نفر در رابطه با این پرونده بازداشت شده‌اند، ٨نفر متهم از پرونده اول، یک نفر متهم از پرونده دوم و یک نفر نیز پرونده سوم تاکنون دستگیر شده‌اند. ٤٤‌هزار حواله و چک از متهم اصلی پرونده اول در یکی از بانک‌ها و موسسات مالی کشف شده است.

همچنین در دوماه گذشته ‌هزارو٣٦٠ چک جدید از متهم اصلی پرونده اول کشف کرده‌ایم. این پرونده خبرسازترین پرونده نه از حیث مبلغ بلکه از حیث کیفیت و نحوه اقدام و نحوه اسناد است و جای این سوال باقی است که چگونه موسسات مالی و بانک‌ها به یک نفر، ٤٤‌هزار حواله و چک صادر کرده‌اند. در روزهای اول دستگیری متهمان پرونده مضاربه صوری میلیاردی در بوشهر شاهد تجمعی از مردم بودیم که تمام زندگی خود را فروخته و دراختیار این افراد قرار داده بودند. براساس پیگیری‌های صورت گرفته این افراد ماهیانه سرمایه ٣٥٠ تا ٥٠٠نفر را می‌گرفتند تا به آنان سودهای‌ کلان پرداخت کنند.»

این مسئول قضائی با اشاره به این‌که میزان پرداختی مردم به متهمان پرونده رباخواری ٢٣٠‌میلیارد تومان بوده ‌است، گفت: «از این مبلغ ٢٥‌میلیارد تومان پول نقد و ٢٧‌میلیارد تومان هم اموال منقول و غیرمنقول توقیف شده و تلاش برای توقیف دیگر اموال متهمان ادامه دارد.»

قبلی «
بعدی »