ممنوعیت واردات کالاهای سعودی/ ایران عربستان را درثبت سفارش قفل کرد

  • توسط
  • دی ۱۸, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از آفتاب : ولی‌اله افخمی راد از مصوبه دولت برای ممنوعیت واردات کالا از عربستان خبرداد و گفت: براساس مصوبه روز گذشته هیات دولت، ثبت سفارش کالا از مبدا ورودی عربستان ممنوع خواهد شد و به محض اینکه مصوبه دولت ابلاغ شود، سیستم ثبت سفارش برای کالاهایی که از مبدا عربستان وارد کشور خواهند شد، قفل می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هنوز مصوبه دولت به سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ نشده است و به محض ابلاغ، از واردات کالاهایی که از مبدا عربستان ثبت سفارش می شوند، جلوگیری خواهد شدT یعنی از ورود کالاهایی که گواهی مبدا آنها از کشور عربستان است، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: در مورد کالاهایی که در گذشته از عربستان ثبت سفارش شده ولی هنوز وارد کشور نشده‌اند، براساس مقررات مربوطه رفتار خواهد شد اما از تاریخ ابلاغیه دولت در مورد ممنوعیت ورود کالاها از این کشور، ثبت سفارش صورت نخواهد گرفت.

آمارهای گمرک ایران از تجارت ۱۷۲ میلیون دلاری ایران و عربستان سعودی در ۸ ماهه ابتدای سال جاری حکایت دارد به طوری که از این رقم، ۴۰.۲ میلیون دلار به واردات و ۱۳۲.۲ میلیون دلار به صادرات ایران به این کشور اختصاص دارد.

در پی تحولات سیاسی بین ایران و عربستان در روزهای اخیر، عربستان سعودی روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد.

قبلی «
بعدی »