مشکلات برگزاری انتخابات در استان بوشهر آسیب‌شناسی شد

  • توسط
  • دی ۱۳, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است
انتخابات / مجلس خبرگان رهبری / مجلس شورای اسلامی

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از تسنیم فتح‌الله حقیقی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران دربوشهر با بیان اینکه شایستگی در هر جامعه مردم آن جامعه رقم می‌زنند اظهار داشت: این شایستگی برای دفاع از منافع  و مصالح ملی با حضور در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات نمود پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد مردم در عرصه‌های مختلف به نمایش درآمده است تصریح کرد: حضرت امام راحل در سایه همین اتحاد به پیروزی رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را به نام همدلی و همزبانی نامگذاری کرده‌اند تصریح کرد:  دشمنان انقلاب اسلامی با دسیسه‌های گوناگون درصدد اهداف شوم خود هستند که حضور حداکثری مردم در انتخابات ۷ اسفند به وحدت، اتحاد، همدلی و همزبانی منجر و سبب خنثی شدن ترفندهای دشمنان می‌شود.

حقیقی با تاکید بر عملیاتی شدن ارکان انتخابات گفت: قانونمند بودن، رقابتی شدن، با شکوه برگزار شدن و در امنیت کامل برگزار شدن انتخابات از ارکان مهم انتخابات است که با عملیاتی شدن این ارکان سبب افزایش اعتماد، رضایت‌مندی، حضور حداکثری و اتحاد و همدلی می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ کس در انتخابات نباید تماشاچی باشد افزود: هیچ قشری که واجد شرائط رای است نباید در انتخابات تماشاچی باشد بلکه با حضور خود دراین عرصه سیاسی اجتماعی، شعار همدلی و همزبانی را محقق کند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در امنیت کامل اندیشیده شده افزود: ستاد انتخابات استان بوشهر همزمان با سراسر کشور از ۲۸ اردیبهشت امسال تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

حقیقی با بیان اینکه انتخابات به ۱۰ مرحله تقیسم شده است خاطرنشان کرد: این مراحل بر اساس سوابق انتخابات گذشته و وضعیت موجود آسیب شناسی شده واکنون ستاد انتخابات استان بوشهر آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی بدون هیچ مشکل و مانعی دارد.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات گذشته نشان دهنده حضور حداکثری مردم در این عرصه است تصریح کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی مردم استان بوشهر مشارکت ۷۶ درصدی، انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ درصدی، مجلس خبرگان رهبری ۶۱ درصدی و شورای اسلامی شهر و روستا حضور ۷۳ درصدی داشته‌اند که نشانگر این است که مردم برای حضور در این عرصه مهم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود  حضورمردم استان بوشهر در انتخابات ۷ اسفند نسبت به انتخابات گذشته افزایش داشته باشد گفت: ۶۵۶ هزار نفر در استان بوشهر واجد شرائط رای در انتخابات ۷ اسفند هستند که پیش بینی می‌شود نسبت به انتخابات گذشته مشارکت بیشتری داشته باشند.

قبلی «
بعدی »