نتانیاهو: باید اختلافات را بر سر ایران با آمریکا کم کنیم

  • توسط
  • مهر ۱۳, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری فاکس گفت: در واقع هر اختلافی که ما بر سر ایران با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا داریم به گذشته باز می گردد.
وی گفت: باید سعی کنیم که دو دولت آمریکا و اسرائیل بیشتر با هم تعامل داشته باشند و باید درباره سیاست های تهاجمی ایران در منطقه بیشتر با یکدیگر همکاری کنیم.
وی افزود: فکر می کنم لزوم عملکرد ایران به توافق هسته ای می تواند تا حد زیادی خیال ما را از برنامه های هسته ای آن کشور راحت کند.
نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به تعهد اوباما در آنچه که او ممانعت از نظامی شدن فعالیت های هسته ای ایران خواند، گفت: باراک اوباما گفته است که او مانع دست یافتن ایران به تسلیحات خطرناک خواهد شد و رئیس جمهور آمریکا خود را متعهد به این امر می داند، پس من فکر می کنم اوباما به خوبی می داند که نباید اجازه داد ایران منطقه را بی ثبات کند!
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به اینکه ایالات متحده شریکی بهتر از اسرائیل در منطقه ندارد؛ گفت: ما باید در قبال هر تهدیدی که ممکن است از جانب ایران باشد با هم (اسرائیل و آمریکا) متحد شویم و باید هر چه زودتر برخی اختلافات درباره ایران را با یکدیگر پایان دهیم.
اظهارات تبلیغاتی نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در حالی بیان می شود که روابط اسرائیل و آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما شاهد دوران پرنوسانی دستکم در یک سال گذشته بوده است.
در روز پنجشنبه گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی سخنرانی تندی را علیه ایران در سازمان ملل کرد و به شدت از توافق هسته ای غرب با ایران انتقاد کرد.
نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در بخشی از سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: ایران نه تنها می تواند بوسیله توانایی اش برای ساختن بمب هسته ای اسرائیل را تهدید کند، بلکه خطری برای سایر کشورهای جهان خواهد بود.
وی در عین حال افزود: ایران کار را برروی موشک های بالستیک که توانایی حمل کلاهک های هسته ای را دارند آغاز کرده و این مساله برای جهانیان نگران کننده است.
وی گفته است: حالا به یاد داشته باشید که ایران اکنون دارای موشک هایی است که می توانند به اسرائیل برسند، آنها دارای موشک های بالستیک قاره پیمایی هستند که نه تنها تهدید برای اسرائیل محسوب می شوند بلکه برای اروپا، آمریکا و سایر کشورهای جهان تهدید بالقوه هستند.
کارشناسان سیاسی می گویند از سال ۲۰۰۹ زمانی که هم نتانیاهو و هم اوباما کار خود را به عنوان نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا آغاز کردند این دو بر سر ایران به مشکلات زیاد و اختلافات زیادی با یکدیگر برخورد کردند.
با این حال اوباما در نطق امسال خود در هفتادمین مجمع سازمان ملل از اسرائیل سخنی به میان نیاورد در حالیکه در شش سال گذشته به طور مداوم موضوع اسرائیل یکی از موارد مورد بحث اوباما در صحن مجمع عمومی بود، اما در سوی مقابل این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی بود که در سخنرانی اش در مجمع عمومی سه بار از اوباما نام برد تا دلیل خود را از لزوم همکاری بین اسرائیل و آمریکا برای رسیدن به یک آینده مشترک بیان کند و البته او از حمایت های دائمی ایالات متحده از اسرائیل هم تشکر کرد.
خبرگزاری ها اعلام کرده اند که قرار است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در ماه نوامبر در کاخ سفید با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.
نتانیاهو قبل از آنکه آمریکا را شنبه شب به قصد فلسطین اشغالی ترک کند دیداری با جان کری، وزیر خارجه آمریکا داشت و درباره راههایی که او کنترل ایران خواند با وزیر خارجه آمریکا گفتگو کرد.
به گفته نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی چند فاکتور برای اسرائیل در مذاکرات با آمریکا مهم است، یکی اینکه تل آویو باید از تعهد ایران نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک مطمئن شود و اسرائیل باید در برابر آنچه که او اقدامات تروریستی ایران خواند تقویت شود.
نتانیاهو در مصاحبه خود مدعی ایجاد امنیت در خاورمیانه شد و ادعا کرد ما هم از خود در برابر ایران محافظت می کنیم و هم از همسایگانمان !
نخست وزیر اسرائیل در ادامه ادعاهای خود به مساله فعالیت های نظامی ایران در جولان اشاره کرد و گفت: ما خبر داریم که برخی از نظامیان ارشد ایران در آن منطقه در حال ترتیب دادن برخی نقشه های تروریستی علیه ما هستند و می خواهند در ارتفاعات جولان علیه اسرائیل جبهه ای درست کنند.
وی افزود: اگر ما از جانب سوریه مورد حمله قراربگیریم قطعا واکنش نشان خواهیم داد.
نتانیاهو در عین حال به سفری که به مسکو داشت هم اشاره کرد و گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را درباره مسائل منطقه و سوریه مهم ارزیابی کرد.
وی گفت: من می دانم که ما در طول تاریخ با روسیه مشکلاتی داشته ایم، اما من نمی خواهم که به گذشته برگردیم.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
قبلی «
بعدی »