رازهایی درباره «کوکاکولا» که نمی‌دانستید

  • توسط
  • مهر ۱۰, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

کوکاکولا یک برند آمریکایی است که می‌توان محصولات آن را در همه جای دنیا دید. کوکاکولا در ۲۰۰ کشور به فروش می‌رسد.

به گزارش ایسنا، «فرارو» به نقل از بیزینس اینسایدر نوشت: به طور میانگین بیش از ۱۰ هزار نوشابه کوکاکولا در هر ثانیه در جهان مصرف می‌شود. نوشابه علیرغم ضررهایی که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل برندهای نوشابه در جهان کم نیستند.

در ادامه می‌خواهیم حقایقی در مورد کوکاکولا را برای شما بر ملا سازیم که به احتمال فراوان قبلا آنها را نشنیده‌اید:

۱٫ نوشابه کوکاکولا توسط جان استیت پمبرتون داروساز آمریکایی در سال ۱۸۸۶ میلادی ساخته شد. آقای پمبرتون در آتلانتا مرکز ایالت جورجیا زندگی می‌کرد. نام کوکاکولا اما توسط دفتردار او یعنی آقای «فرانک رابینسون» پا به عرصه حیات گذاشت. آقای رابینسون در نوشتن با خودکار ماهر بود و او بود که طرح کوکاکولا را کشید که همین طرح بعدها به لوگوی آن تبدیل شد و هنوز هم از همان لوگو استفاده می‌شود.

۲٫ اولین تبلیغات کوکاکولا واقعا جالب بود. کوکاکولا محصول خود را به عنوان نوعی آرام‌بخش یا تقویت‌کننده‌ اعصاب معرفی کرد که می‌تواند خستگی را از بین ببرد.

۳٫ شاید قبلا این مورد را شنیده باشید اما حقیقت دارد. اولین محصول کوکاکولا حاوی کوکائین بود اما کوکائین آن تنها به اندازه ۹ میلی‌گرم در هر لیوان بود. این نوشیدنی در آن زمان به عنوان جایگزینی برای مشروبات الکلی مشتری جذب می‌کرد. حتی در آن زمان گفته می‌شد که کوکاکولا می‌تواند اعتیاد به تریاک را از بین ببرد. ناگفته نماند که کوکائین در سال ۱۹۰۳ به طور کامل از این نوشیدنی حذف شد.

۴٫ ۵۷ میلیارد مورد از انواع محصولات نوشیدنی در روز در جهان مصرف می‌شود. در این بین، بیش از سه درصد این مقدار یعنی ۱٫۹ میلیارد تحت لیسانس کوکاکولا تولید می‌شود. بنابراین، این برند دارای بیشترین میزان تولید نوشیدنی روی کره زمین است.

۵٫ کوکاکولا تنها در دو کشور جهان به فروش نمی‌رسد: کوبا و کره شمالی.

۶٫ محصولات تولیدشده کوکاکولا آنقدر متنوع است که اگر شما بخواهید تمام محصولات آن را امتحان کنید باید هر روز و به مدت ۹ سال از محصولات آن استفاده کنید. کوکاکولا انواع و اقسام نوشیدنی‌ها از نوشابه گرفته تا نوشیدنی‌های انرژی‌زا را تولید می‌کند.

۷٫ اگر تمام قطرات تولیدشده کارخانه کوکاکولا را در بطری‌های هشت اونسی بریزیم و آن بطری‌ها را پشت سر هم بچینیم، می‌توانیم بیش از ۲۰۰۰ بار مسیر رفت و آمد به ماه را طی کنیم. اجازه دهید به شکلی دیگر بگوییم: با این میزان بطری می‌توانیم به مدت پنج سال و هفت ماه و ۱۴ روز به ماه سفر کنیم.

۸٫ برند کوکاکولا خود صاحب ۲۰ برند دیگر است که هر کدام از آنها بیش از یک میلیارد دلار درآمد دارند.

۹٫ برند کوکاکولا به ارزش ۸۳٫۸ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده است. این رقم از رستوران زنجیره‌ای آمریکایی کی‌اف‌سی (مرغ سوخاری کنتاکی)، مجموعه ‌رستوران‌های زنجیره‌ای ساب‌وِی، بودوایزر و پپسی بیشتر است.

۱۰٫ شرکت کوکاکولا مدعی است که نام این شرکت پس از واژه OK، دومین واژه‌ای است که در سراسر جهان فهمیده می‌شود.

۱۱٫ بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ محصولات کوکاکولا مکزیک است. هر مکزیکی به طور میانگین ۷۴۵ کوکاکولا در سال مصرف می‌کند. این در حالی است که هر فرد آمریکایی به طور متوسط ۴۰۱ کوکاکولا در سال مصرف می‌کند.

۱۲٫ شرکت کوکاکولا مدعی است که خودش مفهوم «کوپن» را برای اولین بار معرفی کرده است. این شرکت در سال ۱۸۸۶ میلادی چندین کوپن را پخش کرد. به همین دلیل آنها معتقدند که همین کوپن‌ها باعث شدند تا محصولات کوکاکولا از آتلانتا به تمام ایالت‌های ایالات متحده برسد. بین سال‌های ۱۸۸۶ و ۱۹۱۴، از هر ۱۰ کوکاکولا یکی به صورت رایگان به مشتریان داده می‌شد.

۱۳٫ تصویری که مسیحیان امروز از بابانوئل دارند، مدیون شرکت کوکاکولا است. این شرکت از دهه ۲۰ میلادی تبلیغات کریسمسی خود را آغاز کرد تا بازارهای زمستانی را نیز در دست خود بگیرد.

۱۴٫ اولین نوشابه‌ای که به فضا رفت کوکاکولا بود. این نوشیدنی در سال ۱۹۸۵ میلادی توسط فضاپیمای چلنجر به فضا فرستاده شد.

۱۵٫ شرکت کوکاکولا می‌گوید که بهترین دما برای مصرف محصولاتش بین ۳۴ تا ۳۸ درجه فارنهایت (۱ تا ۳ درجه سانتی‌گراد) است.

قبلی «
بعدی »