تنش در روابط ایران و بحرین؛ بحرین سفیر خود را از تهران فراخواند/ مهلت ۴۸ ساعته به کاردار ایران برای ترک منامه

  • توسط
  • مهر ۱۰, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، منامه راشد سعد الدسوری سفیر خود را در تهران فرا خواند و کاردار ایران در بحرین را عنصر نامطلوب اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، حکومت بحرین همچنین محمد رضا بابایی کاردار سفارت ایران در بحرین را عنصر نامطلوب اعلام کرده که باید ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کند.

وزارت خارجه بحرین به دلیل آنچه که آن را دخالت ایران در امور بحرین و تلاش ایران برای ایجاد فتنه طایفه‌ای و تسلط بر کل منطقه خوانده است، دست به این اقدام زده است.

وزارت خارجه بحرین همچنین مدعی شده است در مقابل تعرض‌ ایران به حاکیمت بحرین که در تعارض با قوانین بین المللی و اصول حسن همجواری است سفیر خود را از بحرین فرا خوانده است.

ادعای وزارت خارجه بحرین در شرایطی صورت می‌گیرد که جمهوری اسلامی ایران از زمان شروع انقلاب مردمی بحرین از سال ۲۰۱۱ همیشه خواستار توجه مقامات منامه به خواسته‌های مسالمت آمیز ملت بحرین بوده است.

حکومت بحرین طی این چند سال نه تنها به خواسته های ملت این کشور پاسخ نداده است بلکه با اقدام به استفاده از خشونت بیش از ۲۰۰ بحرینی را شهید و صدها نفر دیگر را زخمی کرده است.

گزارش‌های متعددی که از سازمان‌های حقوق بشری در سطح بین المللی منتشر شده بیانگر حضور بیش از ۳ هزار زندانی سیاسی در زندان‌های بحرین است که اکثر آنها مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

قبلی «
بعدی »